Вивчаємо птахів, виховуючи природолюбів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти (змішаний формат) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Вивчаємо птахів, виховуючи природолюбів

Життя людей нерозривно пов’язане з крилатими друзями. Птахів вважають санітарами лісів, полів, садів, адже вони знищують комах-шкідників та гризунів, поїдають насіння бур’янів. Людська діяльність призводить до скорочення чисельності деяких видів птахів, і вони потрапляють на сторінки Червоної книги. Ось чому необхідно оберігати птахів, допомагати їм вижити в складних умовах.

Зима – складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати, потребують найбільшої допомоги.

Саме вивченню птахів Закарпаття, зокрема і зимуючих, було присвячено заняття з учнями 2 класу «Єрусалим» Ужгородського греко-католицького приватного ліцею «ТеоБенд», яке провела Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницької роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, експертка ІЕРС.

Під час заняття юні дослідники птахів з’ясовували, які зимуючі та перелітні птахи мешкають в нашому краї, відмітили особливості їх зовнішності, харчування та поведінки. Окрему темою для обговорення були ті види птахів, які занесені до Червоної книги України, і причини скорочення їх чисельності.

Діти відгадували загадки про птахів, розповідали, де саме в нашому місті їх можна зустріти, грали у гру «Вчимося любити природу», з’ясовували, за якими діями можна зрозуміти, любить людина птахів чи ні і чому.

На цьому занятті ми здійснили апробацію дидактичних роздаткових матеріалів з теми «Птахи». Діти детальніше ознайомилися із гарним зимуючим птахом – снігурем, розмальовували зображення птаха, з’ясовували його харчові вподобання та виконували завдання.

Також велику цікавість викликала у дітей гра «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись». Виконуючи завдання на картках «Зимуючі та перелітні птахи», «Де чий дзьоб?», юні природолюби закріпили знання про найбільш поширених птахів України, продемонстрували обізнаність щодо дивовижних птахів світу та вправлялися у спостережливості.

Турботу про птахів може і повинна проявляти кожна людина. Найдоступніші способи турботи про збереження птахів у природі – виготовлення і розвішування штучних гніздівель, годівничок. Ми впевнені, що екопросвітницька робота сприятиме тому, що діти виростуть екологічно свідомими і стануть активними захисниками тваринного і рослинного світу!

Захід проведено педагогами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з Institute of Ecological and Religious Studies – IERS (керівник Oleksandr Bokotey) та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) , координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • rp888
  • betseru
  • scatter hitam
  • rp888
  • rp8888
  • 77rabbit
  • rp888
  • rp888 slot