Лісова педагогіка | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 11 -13 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників (змішаний формат) *** 18 - 19 лютого 2025 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Біологізація освіти та методи впровадження елементів соціально-реабілітаційної та валеологічної роботи в освітній процес» (змішаний формат) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Лісова педагогіка

Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу дасть вагоме розуміння цінності лісових ресурсів та надати ще більше усвідомлення значення природи в цілому. Тим більше, коли особлива увага навчанню, практиці та пізнання надається підростаючому поколінню. Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та пізнання лісу, як унікальної екосистеми і природної краси в цілому, створена програма реверсних навчальних поїздок «ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС В ЛІСІ»: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ» та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП «Зачарований край».

Ці учнівські поїздки по взаємообміну та навчанню ведення сталого лісівництва організовано представниками ГО агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» у рамках проекту «FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів», за сприяння Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, при підтримці Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП «Ужгородське ЛГ» та НПП «Зачарований край».

Іршавські учні трьох шкільних лісництв НПП «Зачарований край» – Підгірнянського, Ільницького та Осійського, приїхали в гості до обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Розпочали із знайомства у інтерактивній формі: «Що для мене ліс? Що я не знаю про ліс? Що я люблю робити в лісі?» та короткої інформації про мету поїздки. Супроводжували дітей Радміла Устич (ГО „ФОРЗА”), Алла В’ячеславівна Самойлова та Тетяна Червеняк (ЗОЕНЦ), котрі провели ознайомчу екскурсію по території центру, в ігровій формі здійснили пізнавальні заходи з лісової педагогіки: діти фантазували в грі «Нагодуй пташенят» з елементами ленд-арту та у формі гри «Ти – зайченя» ознайомилися з навичками виживання тварин.

Пообідавши, діти переїхати до Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП «Ужгородське ЛГ». Здійснили навчальну екскурсію територією лісництва та лісгоспу, в цьому допоміг Василь Лиситчук. Він розповів дітям про історію, навчання і традиції Кам`яницького шкільного лісництва, про досягнення і перемоги юних лісівників у обласних та Всеукраїнських заходах.

Після пізнавальної екскурсії по лісівничих та історичних знакових місцях Кам`яницького лісництва ДП «Ужгородський лісгосп», А.В. Самойлова та Світлана Купцова знову провели блок заходів лісової педагогіки з дітьми.

29 серпня прийшла черга вихованців гуртків екологічного центру, відвідати Національний природній парк „Зачарований край”. Дітей зустріли працівники парку Ірина Попович та Євген Гіга, які розповіли про історію, місце розташування парку, ландшафт та флору і фауну . Ужгородські діти цікаво і змістовно провели день. Національний природний парк “Зачарований край” розташовано на території Іршавського району Закарпатської області, його загальна площа 6101,0 га. Діти дізнались, що парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення i входить до складу природно-заповiдного фонду України. Флора та фауна “Зачарованого краю” характеризується значною біорізноманітністю. Встановлено, що на території парку зростають 165 видів рослин та мешкає 58 видів тварин, з яких 29 видів рослин і 38 видів тварин занесені до Червоної книги України.

Юннати брали участь у екологічних іграх просто неба за програмою лісової педагогіки, в цьому допомогли Алла Самойлова та Світлана Купцова. Відвідали геологічний заказник „Зачарована долина”, побували у старій штольні. У ігровій формі дітям розповіли про красу і різнобарвність лісів Закарпатської області. Учні спробували себе у ролі тварин, що мають пристосування до полювання та захисту, вивчили лісові яруси.

Ось так, завдяки проведенню пізнавальних ігор та екскурсії діти побачили нове і корисне про ліс, вчилися берегти і шанувати природу, зблизилися з нею та гарно відпочили.


Зав. відділом екології
та природоохоронної роботи Алла Самойлова

Працівник НПП „Зачарований край” Ірина Попович

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet g200m