Віночок різдвяних колядок юннатів Хмельницького ОЕНЦУМ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Віночок різдвяних колядок юннатів Хмельницького ОЕНЦУМ

Новорічні та різдвяні свята – найулюбленіші зимові свята юннатів, які вони розпочинають в день Святого Миколая, а закінчують на Водохрещу.

Завершуючи їх, у дні святкування Хрещення Господнього (Водохреща, Йордан) вихованці гуртків юних картоплярів Хмельницького ОЕНЦУМ, разом зі своїм керівником Русланою Григорівною Бацурою та вчителем початкових класів Оксаною Вікторівною Жук, провели цікаве й змістовне дитяче свято «Віночок колядок», яким яскраво завершили місячник святкових новорічно-різдвяних заходів.

Дійство відбулося у креативно прикрашеному залі з чудовими різдвяними декораціями НВК № 31 м. Хмельницького за участю сценічно вбраних юних натуралістів та їх педагогів, а також батьків і гостей свята.

Масовий захід проводився з метою збагачення знань юннатів про духовні традиції та обряди українців, залучення їх до проведення різдвяного свята, виховання почуття любові й глибокої поваги до історичного минулого народу України, бажання зберігати обряди наших предків, формувати патріотичні та морально-духовні якості дітей і учнівської молоді.

Юні артисти під час святкового заходу демонстрували своє бачення Різдвяного Дива – інсценували обрядове дійство: прихід колядників до української оселі, де їх привітно зустрічали господарі, після гучної коляди з найкращими побажаннями усім доброго здоров’я та добробуту в родинному домі й «ведення кози» по хаті, господар давав хлопцям-колядникам копійки, а господиня частувала їх різноманітними гостинцями.

Під час святкового дійства юннати декламували вірші «Запах Різдва», «Снігова колядка», читали колядки-вітання на рідній українській та англійській і польській мовах, дівчата водили хоровод з хустками «Цвіте терен», хлопці колядували, разом з батьками діти співали традиційні та сучасні колядки й щедрівки «Нова радість стала», «Ой, сивая та й зозуленька», «Небо і земля».

Також в рамках заходу було проведено виставку їх дитячих творчих малюнків і різноманітних народознавчих виробів, присвячених Різдву Христовому.

А на завершення дитячого свята, господарі запросили юних колядників та усіх присутніх до святкового столу, частували їх смачними варениками з картоплею, узваром і різними смаколиками, котрий був організований батьківською громадою школярів та їх педагогами.

Дитячі виступи створили справжнє свято душі, продемонстрували плідну кропітку працю, творчий підхід, високий професіоналізм педагогів, як керівників юних природолюбів, так і творчість самих виконавців.

А ще варто відмітити, що святкове дійство відзначалось оригінальністю сценарію, влучним підбором колядок та їх вдалим музичним наповненням. Атмосфера заходу було дуже теплою, радісною і приємною, сповнена запахами смаколиків та дитячим ентузіазмом.

Недарма новорічно-різдвяні свята в Україні з нетерпінням очікують та люблять дорослі й малеча, адже це і Святий Миколай з дарунками, двічі Різдво Христове за католицьким та православним обрядами з колядками, Новий рік і Старий Новий рік з посіваннями, щедрівки з Маланкою й День Святого Василя Великого, ще й зимові канікули з карантинами, а на завершення цих свят – Хрещення Господнє (Водохреща, Йордан) з освяченням води і зимовими купаннями у ріках, ставках та озерах.

Сподіваємось, що святкування Водохрещі й усі новорічно-різдвяні свята залишаться доброю згадкою в пам’яті юних натуралістів та яскравою сторінкою їхнього юннатівського дитинства!

Інна Міхайлиця, керівник гуртків ХОЕНЦУМ.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар