Проведено захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2017 року, в комунальному закладі освіти “Обласний еколого – натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю. Ф. Педан ) було проведено захід, присвячений вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС .

Метою заходу було формування екологічно-грамотної, інформаційно-обізнаної особистості, патріотично-налаштованого громадянина держави, який вищою цінністю вважає піклування про здоров’я, добробут, благополуччя та безпеку народу.

Під час заходу вихованці ознайомилися з історію Чорнобильської трагедії, переглянули документальні кадри відеохроніки.

З 26 квітня 1986 року, з часу вибуху на Чорнобильській АЕС життя людей поділилося на два світи “до” та “після” трагедії. Тільки завдяки жертовності та мужності ліквідаторів аварії – сміливців, які вступили у нерівний двобій з радіацією, вдалося приборкати пожежу та обмежити радіаційно-небезпечну зону.

Хоча Чорнобильська катастрофа вважається трагедією українського народу (внаслідок аварії постраждали 12 областей України), офіційні дані свідчать, що 70% радіації отримала Білорусія: постраждала п’ята частина її сільськогосподарських територій, а сотні тисяч людей почали хворіти на лейкемію та рак щитоподібної залози. У білорусів також є зона відчуження, яка сьогодні сягає більше 4000 км.

Після цієї катастрофи за рівнем безпеки на об’єктах атомної примисловості почали слідкувати краще, в аналогічних реакторах було ліквідовано більшість несправностей. На території Чорнобильської зони утворився природній заповідник, до якого люди майже не мають доступу.

Ми повинні пам’ятати про подвиг людей, які усунули наслідки аварії ціною власного життя та здоров’я.

Наприкінці заходу діти склали з аркушів паперу, на яких були надруковані літери та цифри, назву та дату події, про яку йшла мова: “ЧОРНОБИЛЬ 1986”.

Підготував

керівник гуртка

“Юні фото натуралісти”

Михайленко П. В.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар