День птахів юннати відзначали в замку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


День птахів юннати відзначали в замку

Близько півсотні юннатів 4 квітня 2018 року разом із своїми педагогами зібралися на території Ужгородського замку в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького, з яким ЗОЕНЦ співпрацює уже 10 років. На цей раз щоб відзначити Міжнародний день птахів. Відкрив масово – виховний захід директор екоцентру Олександр Геревич, який наголосив на його вагомості. Зокрема, він сказав: “Люди, щоб оберігати пернатих, мають розуміти чим вони корисні. Це біологічні захисники природи. Хижаки поїдають мишовидних гризунів, інші птахи різних комах їх гусені що є шкідниками зелених насаджень”. Тому ми повинні допомагати пернатим нашим друзям, а саме: взимку підгодовувати їх, а на весні виготовляти і розвішувати штучні гніздівлі.

Ще у 1800-ті роки американці і звернули увагу на неоціненну роль птахів для довкілля і започаткували цей день. Його затвердили у 1906-му в рамках Всесвітньої програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. Цим природоохоронним святом стало перше квітня.

Активно долучилися до святкування і науковці музею, на базі якого воно й проходило. Завідувач сектором природи відділу історії краєзнавства Михайло Біланич зауважив: “Це свято у великій мірі вважається більше дитячим, ніж дорослим, оскільки вперше його провів в Америці педагог Чарльз Бебкок”.

Далі всі учасники розділились на п`ять команд: “Горобці”, “Шпаки”, “Зяблики”, “Голуби”, “Граки”. І розпочалось найцікавіше – маршрут-квест “Пернаті друзі”. Команди отримали маршрутні листи, які включали п`ять зупинок. На кожній необхідно було перевірити свою спостережливість та продемонструвати знання про птахів, особливо при поєднанні фото з назвою. Відверто кажучи, не завжди співпадало. В інших конкурсах юні натуралісти за допомогою кроків перераховували пернатих, відгадували пташок за описом, допомагали їм знайти свої гнізда. Також залюбки команди відтворювали представників орнітофауни на папері, використовуючи фарби та пензлики.

За результатами квесту визначались переможці, які були нагороджені грамотами Закарпатського екоцентру. Голова журі Алла Самойлова (завідувач відділом екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ) визначала найкращих за кількістю балів у маршрутних листах. Найменше балів набрали “Горобці”, “Шпаки”, “Зяблики”. Цим командам дісталось третє місце. Другими стали “Голуби”, “Граки”. А першість посіли “Ластівки”. До речі, вони найбільше назвали пернатих у конкурсі “скільки кроків, стільки птахів”. Аж 50. Загалом свято пройшло весело і змістовно. Юннати дізнались багато чого нового цікавого про птахів, водночас і гарно відпочили,

Завершився захід тематичною екскурсією у відділ “Природа Закарпаття”. Тут юннати побачили багато експонатів серед яких різні біотопи де мешкають пернаті, опудала птахів, їх гнізда, зокрема ремеза у вигляді рукавички, вивільхи – майстерно сплетеного кошика. Зацікавив юннатів повзик, який вертикально пересувається по дереву вниз головою та птах 2018 року – припутень.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділом інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар