Тиждень української мови в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Тиждень української мови в ЗОЕНЦ

Враховуючи значимість для педагога знання державної мови, в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з 5 по 9 листопада включно щодня проводяться заходи, приурочені Дню писемності. Так, тиждень розпочався з виставки книг, газетно-журнальних публікацій „О, мово вкраїнська! Хто любить тебе, той любить мою Україну”.

Далі юннати взяли активну участь у конкурсі стінгазет. Стіннівки вийшли яскраві, змістовні та цікаві і виставлені в актовій залі екоцентру. Робота над ними показала, що юннати – справжні патріоти не лише рідного краю, а й своєї країни і хочуть бути грамотними та знаючими природоохоронцями.

Для методистів екоцентру та керівників гуртків також проводився семінар-тренінг „Культура мовлення – вагома складова серед засобів педагогічної діяльності”.

На ньому спочатку всі присутні ознайомились із основними комунікативними, що важливо саме для педагога, ознаками культури мовлення. Це правильність, точність, логічність, змістовність, доречність, багатство, виразність та чистота мови. Потім доповідач Людмила Бокій, завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ, зробила аналіз помилок, які найчастіше трапляються у педагогічній практиці з наголошенням слів, їх значенням та вживанням суржику в українській мові. Саме останній перетворює нашу мову на побутову і знижує її рейтинг.

Почуте закріплювалось практичними завданнями в шести групах. Кожна мала правильно поставити наголос у визначених словах, підкреслити плеоназми (зайві слова) та виправити суржик. Відповіді, звичайно, обговорювались.

Незвичними для присутніх стали вправи і для розвитку мовного апарату. Вони були доречними, оскільки мова педагога вимагає виразної, правильної та чіткої вимови.

Методист відділу Оксана Кремінь доповнила виступ доповідача інформацією про історію виникнення сучасної української мови. Опісля зупинилась на значенні діалектів, які часто вводяться у твір письменниками, щоб підкреслити колорит місцевості. Тут, не обійшлося без аналізу мови закарпатців, яка надзвичайно колоритна і багата на говірки.

Підсумовуючи семінар-тренінг, директор закладу Олександр Геревич, наголосив на важливості і актуальності порушеної теми для педагогів ЗОЕНЦ. Адже вони завжди повинні бути прикладом для юннатів, їх батьків, колег педагогів та всіх відвідувачів екоцентру не лише в аспекті природничому, а й у мовленнєво-смисловому.

Крім того, в рамках тижня української мови Оксаною Кремінь розроблена методична рекомендація – „9 листопада – День української писемності та мови”, яка призначена для проведення виховної бесіди на заняттях гуртків.

Також сьогодні планується екскурсія на телеканал „Тиса – 1” Закарпатської філії ПАТ НСТУ. І не випадково, оскільки телебачення – це еталон українського мовлення.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар