Тиждень української мови в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Тиждень української мови в ЗОЕНЦ

Враховуючи значимість для педагога знання державної мови, в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з 5 по 9 листопада включно щодня проводяться заходи, приурочені Дню писемності. Так, тиждень розпочався з виставки книг, газетно-журнальних публікацій „О, мово вкраїнська! Хто любить тебе, той любить мою Україну”.

Далі юннати взяли активну участь у конкурсі стінгазет. Стіннівки вийшли яскраві, змістовні та цікаві і виставлені в актовій залі екоцентру. Робота над ними показала, що юннати – справжні патріоти не лише рідного краю, а й своєї країни і хочуть бути грамотними та знаючими природоохоронцями.

Для методистів екоцентру та керівників гуртків також проводився семінар-тренінг „Культура мовлення – вагома складова серед засобів педагогічної діяльності”.

На ньому спочатку всі присутні ознайомились із основними комунікативними, що важливо саме для педагога, ознаками культури мовлення. Це правильність, точність, логічність, змістовність, доречність, багатство, виразність та чистота мови. Потім доповідач Людмила Бокій, завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ, зробила аналіз помилок, які найчастіше трапляються у педагогічній практиці з наголошенням слів, їх значенням та вживанням суржику в українській мові. Саме останній перетворює нашу мову на побутову і знижує її рейтинг.

Почуте закріплювалось практичними завданнями в шести групах. Кожна мала правильно поставити наголос у визначених словах, підкреслити плеоназми (зайві слова) та виправити суржик. Відповіді, звичайно, обговорювались.

Незвичними для присутніх стали вправи і для розвитку мовного апарату. Вони були доречними, оскільки мова педагога вимагає виразної, правильної та чіткої вимови.

Методист відділу Оксана Кремінь доповнила виступ доповідача інформацією про історію виникнення сучасної української мови. Опісля зупинилась на значенні діалектів, які часто вводяться у твір письменниками, щоб підкреслити колорит місцевості. Тут, не обійшлося без аналізу мови закарпатців, яка надзвичайно колоритна і багата на говірки.

Підсумовуючи семінар-тренінг, директор закладу Олександр Геревич, наголосив на важливості і актуальності порушеної теми для педагогів ЗОЕНЦ. Адже вони завжди повинні бути прикладом для юннатів, їх батьків, колег педагогів та всіх відвідувачів екоцентру не лише в аспекті природничому, а й у мовленнєво-смисловому.

Крім того, в рамках тижня української мови Оксаною Кремінь розроблена методична рекомендація – „9 листопада – День української писемності та мови”, яка призначена для проведення виховної бесіди на заняттях гуртків.

Також сьогодні планується екскурсія на телеканал „Тиса – 1” Закарпатської філії ПАТ НСТУ. І не випадково, оскільки телебачення – це еталон українського мовлення.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet