Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді з 17 по 19 жовтня ц.р. у м. Києві провів другу очну сесію Всеукраїнської школи методистів закладів позашкільної освіти.
Науковими керівниками проекту є Вербицький Володимир Валентинович, директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор та Боднар Оксана Степанівна, доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Форма організації роботи школи – очна-дистанційна. Термін навчання – п’ять місяців; кількість сесій – чотири (дві сесії – очні, дві – дистанційні в он-лайн режимі).
Учасниками Всеукраїнської школи методистів стали педагоги-позашкільники із різних регіонів України.
Для слухачів було прочитано цикл лекцій з теорії та практики управління аналітико-експертною діяльністю у сфері методичної служби, проведено творчі діалоги та тренінги з наступних питань: «Науково-дослідницька діяльність у позашкільній освіті. Розвиток креативного мислення педагогів у закладі позашкільної освіти»; «Використання аналітики та експертизи в управлінні методичною роботою»; «Прийняття управлінського рішення: принципи, форми та технології»; «Моделювання науково-методичного середовища позашкілля. Організаційна культура закладу позашкільної освіти»; «Моніторинг як до дослідницька технологія. Методи статистичної обробки інформації»; «Модель іміджу методиста та освітньої установи»; «Моделювання альтернативних управлінських рішень за визначеними проблемами»; «Наукові підходи до моделювання планів та розпорядчих документів.Аналіз документації (наказ і план закладу позашкільної освіти)»; «Аналіз моніторингової інформації» тощо.
Цікавопроведенопрезентаціюслухачами Школи домашнього завдання на теми «Інноваційний методичний захід: структура та критерії» та «Проектування професійного розвитку методиста».
Фіналом роботи «Всеукраїнської школи методистів закладів позашкільної освіти» у 2019 р. стало підсумкове тестування та отримання слухачами свідоцтв встановленого зразка.