Юні охоронці природи Хмельницької та Донецької областей, активні учасники акції «День юнната» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юні охоронці природи Хмельницької та Донецької областей, активні учасники акції «День юнната»

Юні натуралісти Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді активно включились у проведення заходів Всеукраїнської акції «День натураліста», яку традиційно розпочали з перших днів вересня на УНДЗД, в навчальних кабінетах та в Дендрологічному парку «Юннатівський», що охоплює всю територію закладу (2,06 га), а його створення хмельницькими натуралістами присвячено юннатівському ювілею.

В позашкільних еколого-натуралістичних закладах Хмельницької області заходи Акції розпочались 15 вересня традиційним Днем відкритих дверей і проходили в контексті святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні.
В цей день юні натуралісти Хмельниччини гостинно розчинили свої двері для місцевих школярів, усіх юних і дорослих учасників навчально-виховного процесу та запрошених. Для юних дослідників і природолюбів в закладах позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю області в День відкритих дверей було організовано й проведено перше заняття «Збережи своє здоров’я». Юні природолюби провели тренінг «Планета моєї мрії», цікаві вікторини «Ліс – наше багатство» та «Що я знаю про риб», квест «Екологічний всюдихід», спортивне свято «Веселі старти», виставку дитячих малюнків «Промисловість України», екологічний брейн-ринг «В Гармонії з природою», розважальні конкурсні ігри «Унікальна фауна України» та «Козацькому роду нема переводу», пізнавальну екскурсію УНДЗД з метою ознайомлення з квітково-декоративними рослинами, екологічною стежкою, навчальними кабінетами та живим куточком ХОЕНЦУМ.
Під час екологічного відео лекторію «Життя у воді» для учасників святкувань був організований перегляд цікавих і пізнавальних фільмів на природознавчу та природоохоронну тематику. Також в рамках заходу було проведено виставку дитячих творчих малюнків, фоторобіт і різноманітних поробок з природних матеріалів, у яких відображено дитячий погляд на проблеми довкілля та природу свого регіону, проведені перегляди відеофільму «Поділля інкогніто: «Школа юннатів» знаменитого проскурівського доктора С.М. Полозова», приуроченого вшануванню пам’яті будівничих центрального навчального корпусу ХОЕНЦУМ та святкуванню  юннатівського ювілею.
Юннати обласного ЕНЦУМ активно включилися у проведення трудових акції «Зробимо чистішим нашу планету», «Урожай» і збирання лікарських рослин.
Для юних дослідників природи керівники гуртків закладу підготували й провели навчальні заняття в «зеленому класі», майстер-класи «Я роблю це так…» та «Не зірви, а сотвори», вікторину «День природи», екологічні ігри на свіжому повітрі, конкурс малюнків на асфальті «Природа очима дітей» та Свято осені.
Всі заходи проводились педагогами-натуралістами з суворим дотриманням діючих вимог адаптивного карантину, санітарії та гігієни. Лише для фотосесій юннати і педагоги демонстрували відкриті обличчя без захисних масок.
З нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні, з 03 по 05 жовтня 2020 року педагоги-натуралісти та юннати Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді урочисто приймали Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху», яка прибула на Хмельниччину від юннатів та їх педагогів із Тернопільської області.
Активні учасники всеукраїнської акції «День натураліста» були нагородженні цінними призами та подарунками за результативну участь у масових заходах та здобули багато нових цікавих і приємних вражень, які спонукатимуть їх до пізнання нового та активної участі в практичній юннатівській роботі.
Світлини, що відображають участь юннатів у заходах Всеукраїнської акціє «День натураліста»  і створення дендропарку додаються в кількості 12 одиниць.

Починаючи з 2008 року, коли була започаткована Всеукраїнська акція «День юного натураліста», в ЗЗСО І-ІІ ст. №21 м. Торецьк, Донецької області утворилася команда юннатів «ЕКО-СТАРТ». Під керівництвом Раїси Миколаївни Білик, вчителя біології, учні почали свою активну діяльність. В  селищі  Петрівка є джерело з дуже смачною  корисною водою. До цієї кринички приїздять  люди не тільки з прилеглих селищ Петрівка, Катеринівка, Щербинівка, Леонідівка, Неліпівка, а й  з прилеглих міст Костянтинівка, Торецьк. Наші юні натуралісти зайнялись очищенням місцевого джерела. Діти прибрали сміття навколо кринички, розчистили від зарослів, обклали камінцями.   За ці роки стало традицією щовесни прибирати навколо кринички.

Ще однією з традицій стало висаджування квітів навколо школи. Діти із задоволенням розбивають клумби, висаджують і доглядають за рослинами. Восени молодші школярі разом з дорослими виготовляють годівнички, які розвішують взимку на території школи. Також юннати слідкують за чистотою  шкільного двору і прилеглих територій.

Не відстають від старших школярі молодшого віку. Із задоволенням долучаються до роботи, щоб стати достойними звання юнната

Наша школа

.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар