Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 27 - 29 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 29 листопада 2024 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2025» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2024 року - подання матеріалів щодо участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 2024 року по 2029 рік - триває Всеукраїнський конкурс проєктів озеленення «Культура домівки»


Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ

24 грудня, напередодні католицького Різдва, в ЗОЕНЦ завітали представники громадського об’єднання „Інститут еколого-релігійних студій”. В актовій залі педагоги та юннати ознайомилися з роботою цього об’єднання. Його керівник Олександр Бокотей розповів про співпрацю з німецьким Союзом охорони природи, яка триває вже більше десяти років.

Згаданий Союз лише в Німеччині нараховує 700 тисяч членів. Ця потужна організація серед інших природоохоронних аспектів вивчає і життєвий простір церковних веж. Німецькі захисники й дослідники природи встановили, що вежа в храмі – єдине місце, де сформувався корінний набір видів крилатих мишеподібних істот. Вони дослідили більше 10 тисяч церковних храмів, які об`єднали в мережу зі збереження біорізноманіття кажанів. Вивчивши німецький досвід, О. Бокотей вирішив створити аналогічне об`єднання в Україні. І з 2018 року ІЕРС працює над реалізацією транскордонного проєкту „Життєвий простір церковної вежі”. Інститутом вже досліджено 170 церковних веж Закарпаття і взято під охорону їх мешканців.

Під час презентації присутні мали змогу переглянути і відеоматеріали про рукокрилих.

Координатор проєкту в Україні Марта Михайлець у формі бесіди з юннатами з’ясувала місця проживання цих загадкових створінь, їхній спосіб життя, раціон харчування та користь кажанів для природи. Також гостя презентувала книжку „Кажанчики”. В екологічній казці її авторка Наталія Гумен-Біланич роповідає, як кажанчики пізнавали навколишній світ та його природу. Потім героїв казки юннатки за допомогою фарб зображували на полотняних торбах. Вийшли оригінальні та стильні екосумки багаторазового використання як альтернатива поліетиленовим.

Координатор напрямів ІЕРС Михайло Біланич провів майстер-клас з виготовлення будиночків для кажанів. Юннати виявили бажання теж долучитися до цієї потрібної справи і змайстрували крилатим літунам квартирку, яку повісили для заселення на горищі екоцентру.

Завершуючи івент, директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич та Олександр Бокотей обмінялись враженнями і символічними подарунками: книжками, церковними календарями, новорічно-різдвяними композиціями. А головне, що когорта охоронців кажанів поповнилась юннатами з екоцентру.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m 55tbet rp8888 hokiemas 66kbet a200m a200m