Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ

24 грудня, напередодні католицького Різдва, в ЗОЕНЦ завітали представники громадського об’єднання „Інститут еколого-релігійних студій”. В актовій залі педагоги та юннати ознайомилися з роботою цього об’єднання. Його керівник Олександр Бокотей розповів про співпрацю з німецьким Союзом охорони природи, яка триває вже більше десяти років.

Згаданий Союз лише в Німеччині нараховує 700 тисяч членів. Ця потужна організація серед інших природоохоронних аспектів вивчає і життєвий простір церковних веж. Німецькі захисники й дослідники природи встановили, що вежа в храмі – єдине місце, де сформувався корінний набір видів крилатих мишеподібних істот. Вони дослідили більше 10 тисяч церковних храмів, які об`єднали в мережу зі збереження біорізноманіття кажанів. Вивчивши німецький досвід, О. Бокотей вирішив створити аналогічне об`єднання в Україні. І з 2018 року ІЕРС працює над реалізацією транскордонного проєкту „Життєвий простір церковної вежі”. Інститутом вже досліджено 170 церковних веж Закарпаття і взято під охорону їх мешканців.

Під час презентації присутні мали змогу переглянути і відеоматеріали про рукокрилих.

Координатор проєкту в Україні Марта Михайлець у формі бесіди з юннатами з’ясувала місця проживання цих загадкових створінь, їхній спосіб життя, раціон харчування та користь кажанів для природи. Також гостя презентувала книжку „Кажанчики”. В екологічній казці її авторка Наталія Гумен-Біланич роповідає, як кажанчики пізнавали навколишній світ та його природу. Потім героїв казки юннатки за допомогою фарб зображували на полотняних торбах. Вийшли оригінальні та стильні екосумки багаторазового використання як альтернатива поліетиленовим.

Координатор напрямів ІЕРС Михайло Біланич провів майстер-клас з виготовлення будиночків для кажанів. Юннати виявили бажання теж долучитися до цієї потрібної справи і змайстрували крилатим літунам квартирку, яку повісили для заселення на горищі екоцентру.

Завершуючи івент, директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич та Олександр Бокотей обмінялись враженнями і символічними подарунками: книжками, церковними календарями, новорічно-різдвяними композиціями. А головне, що когорта охоронців кажанів поповнилась юннатами з екоцентру.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар