Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ

24 грудня, напередодні католицького Різдва, в ЗОЕНЦ завітали представники громадського об’єднання „Інститут еколого-релігійних студій”. В актовій залі педагоги та юннати ознайомилися з роботою цього об’єднання. Його керівник Олександр Бокотей розповів про співпрацю з німецьким Союзом охорони природи, яка триває вже більше десяти років.

Згаданий Союз лише в Німеччині нараховує 700 тисяч членів. Ця потужна організація серед інших природоохоронних аспектів вивчає і життєвий простір церковних веж. Німецькі захисники й дослідники природи встановили, що вежа в храмі – єдине місце, де сформувався корінний набір видів крилатих мишеподібних істот. Вони дослідили більше 10 тисяч церковних храмів, які об`єднали в мережу зі збереження біорізноманіття кажанів. Вивчивши німецький досвід, О. Бокотей вирішив створити аналогічне об`єднання в Україні. І з 2018 року ІЕРС працює над реалізацією транскордонного проєкту „Життєвий простір церковної вежі”. Інститутом вже досліджено 170 церковних веж Закарпаття і взято під охорону їх мешканців.

Під час презентації присутні мали змогу переглянути і відеоматеріали про рукокрилих.

Координатор проєкту в Україні Марта Михайлець у формі бесіди з юннатами з’ясувала місця проживання цих загадкових створінь, їхній спосіб життя, раціон харчування та користь кажанів для природи. Також гостя презентувала книжку „Кажанчики”. В екологічній казці її авторка Наталія Гумен-Біланич роповідає, як кажанчики пізнавали навколишній світ та його природу. Потім героїв казки юннатки за допомогою фарб зображували на полотняних торбах. Вийшли оригінальні та стильні екосумки багаторазового використання як альтернатива поліетиленовим.

Координатор напрямів ІЕРС Михайло Біланич провів майстер-клас з виготовлення будиночків для кажанів. Юннати виявили бажання теж долучитися до цієї потрібної справи і змайстрували крилатим літунам квартирку, яку повісили для заселення на горищі екоцентру.

Завершуючи івент, директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич та Олександр Бокотей обмінялись враженнями і символічними подарунками: книжками, церковними календарями, новорічно-різдвяними композиціями. А головне, що когорта охоронців кажанів поповнилась юннатами з екоцентру.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар