Проведено виховний захід в рамках Великого зимового обліку птахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти (змішаний формат) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Проведено виховний захід в рамках Великого зимового обліку птахів

П’ятого січня 2021 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан) проведено екскурсійний виїзд з метою проведення Великого зимового обліку птахів на території урочища Тунельна балка а також культурно-етнографічного спортивно-парусного клубу Яхт-Клуб “Січ”.

У заході брали участь вихованці гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” та “Середня загальноосвітня школа № 140” Дніпровської міської ради.

Захід проводився з метою проведення обліку зимуючих птахів та з’ясування чисельності птахів, які залишилися зимувати у нашому краї. Ці птахи потребують нашої допомоги – підгодівлі в сильні морози.

Діти, в супроводі керівників гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” (Радзіковської Лілії, Лапіної Ольги та Кривулі Ірини) познайомилися з зимуючими птахами нашого краю, спостерігали за допомогою бінокля за їх пересуванням, кількістю та поведінкою.

Мандруючи стежками урочища Тунельна балка, діти спостерігали не лише за птахами, а й за тваринами, знаходили мохи та лишайники. Різноманіття лишайників свідчить про чисте повітря, адже лишайники використовуються як біоіндикатори.

Під час проведення зимового обліку птахів діти побачили таких птахів:

  • Ворону сіру (Corvus cornix L.);
  • Горобців польових та хатніх (Passer montanus та Р. domesticus);
  • Мартина звичайного (Larus);
  • Баклана великого (Phalacrocorax carbo);
  • Грака (Corvus frugilegus);
  • Великого строкатого дятла (Dendrocopos Major);
  • Сороку звичайну (Pica pica).

Учасники заходу повісили годівничку та насипали вдосталь корму для пернатих мешканців урочища Тунельна балка.

Для детального ознайомлення з зимуючими птахами юннатам були представлені фото-картки з зображенням птахів нашого регіону. Керівники підготували цікаву вікторину про птахів, яку діти із задоволенням відгадували.

Наступним пунктом спостереження за птахами став Яхт-Клуб “Січ”. Тут діти спостерігали за павичами, фазанами, качками, лебедями та гусями, а також змогли побачити таких цікавих та доброзичливих тварин як ондатри.

Серед зимуючих птахів тут можна було побачити горобців, голубів та мартинів.

Вихованці гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ” познайомились з різноманітними зимуючими та екзотичними птахами, відповідали на питання вікторини, по фото впізнавали птахів нашого краю. Діти дізнались багато нового та цікавого.

Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Підготувала керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Радзіковська Л.О.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • rp888
  • betseru
  • scatter hitam
  • 77rabbit
  • dewa288
  • rp888
  • robot biru hack