В Дніпропетровській області проведена весняна сесія обласної Природничої школи учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Дніпропетровській області проведена весняна сесія обласної Природничої школи учнівської молоді

Наприкінці березня цього року комунальним закладом освіти  “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф, далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) було проведено весняну сесію для учнів обласної Природничої школи за секціями: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.

Участь в сесії взяли 135 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця, Павлограда, Нікополя та об’єднаних територіальних громад: Божедарівської, Васильківської, Могилівської, Підгородненської, Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Черкаської.

Освітній процес у Школі під час проведення весняної сесії відбувався в онлайн-режимі на базі Дніпровського національного університету ім.О.Гончара (ДНУ), Українського державного хіміко-технологічного університету (ДВНЗ “УДХТУ”), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ) та КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Сесія проводилася за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану проведення, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.

Для юних психологів було проведено лекційно-тренінгове заняття “Загальна характеристика мислення як пізнавального процесу” (викладач Потапова Н. В., практичний психолог соціальної служби ДНУ ім. О.Гончара).

З захопленням і професійною майстерністю майбутнього психолога учні виконували тест на тренування мислення та відрізняли за характером теоретичне мислення від емпіричного.

Слухачі секції сучасних біотехнологій, яка працювала на базі ДВНЗ “УДХТУ”, вивчали використання біотехнологічних методів у вирішенні проблем біоутилізації пластикових відходів у навколишньому середовищі (викладач Гармаш С.М., доцент кафедри охорони праці та БЖД ДВНЗ “УДХТУ”). Слухачі секції також прослухали лекцію за темою “Застосування сучасного біотехнологічного обладнання (ферментів) для отримання харчових, лікувально-профілактичних та фармацевтичних препаратів” (викладач Гармаш С.М., доцент кафедри охорони праці та БЖД ДВНЗ “УДХТУ”).

Юні екологи прослухали лекції: “Різноманіття ландшафтів та біотопів степу України”, “Фіторізноманіття та адвентивна складова флори Дніпропетровщини” (викладач Барановський Б.О., кандидат біологічних наук, науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара).

Учні секції флористики та зеленої архітектури брали участь у практичних заняттях “Етапи проектування і розбивка квітників” та “Квітники пейзажного стилю: основи композиції і підбору асортименту” (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ ім. О.Гончара).

Учні секції біології працювали за темами: “Серцево-судина система людини”, “Будова, функції та регуляція діяльності” (викладач Хоменко О.М., доцент кафедри біохімії та фізіології ДНУ ім. О.Гончара).

На базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету відбулася сесія секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії, під час якої учні прослухали цікаву лекцію з основ агротехніки “Добрива як потенційні забрудники ґрунту тяжкими металами і нітратами” (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).

Юні ветеринари ознайомилися з темою “Ендокринна та нервова система тварин” (викладач Зажарська Н.М., доцент кафедри ветеринарних хвороб та санітарної експертизи ДДАЕУ).

Учні секції хімії вивчали властивості білків, жирів і вуглеводів та застосування їх в харчовій промисловості (викладач Хмеловська С.О., кандидат хімічних наук, керівник гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”).

Для учасників всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи за профілем навчання.

Лекцiя з бiологiї

Навчання в секції ветеринарiї

Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ ” Т.В. КОНДРАТЬЄВА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар