У Всесвітній день мігруючих птахів юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали Краєзнавчий музей | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


У Всесвітній день мігруючих птахів юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру відвідали Краєзнавчий музей

Весна – прекрасна та чарівна пора року. Спочатку усе навкруги пробуджується від зимової сплячки. З’являються бруньки на деревах, пробиваються крізь землю перші весняні квіти, веселіше усміхається сонечко на небі… Та найбільшим дивом та справжнім святом є приліт птахів із теплих країв. Кожного дня ми з нетерпінням поглядаємо на небо, сподіваючись побачити лелек, шпаків, жайворонків, ластівок.

Щороку, у другу неділю травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів. Велика кількість птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання.

Всесвітній день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування. Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів.

Педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді разом зі своїми вихованцями відзначили це свято екскурсією у Закарпатський обласний Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького, експозиції якого знаходяться в Ужгородському замку. Адже там зібрана гарна колекція мігруючих птахів нашого краю.

Цікаво і змістовно розповіла екскурсоводка Руслана Василівна Джахман про пернатих друзів. А Закарпаття полюбляють такі перелітні (мігруючі) птахи, як шпаки, ластівки, стрижі, зяблики, очеретянки, лелеки, журавлі, плиски, солов’ї, горихвістки та інші. Орнітологи кажуть, що за час весняної міграції у Закарпаття потрапляє від 100 до 150 видів птахів. Першими прилітають гуси і качки, які мандрують із Середземноморського регіону. Але у нас вони тільки відпочивають кілька годин, а далі продовжують свій далекий шлях.

Останніми в першій половині другої декади травня прилітають сорокопуди, зозулі, вивільги й стрижі.

Пригадали юннати і про правила поведінки у природі. Особливо навесні, коли пташки висиджують свою малечу, вони полюбляють тишу.

Щоразу проводячи гурткові заняття, ми, педагоги, наголошуємо нашим вихованцям про дбайливе ставлення до пернатих. Не забувати про те, що охороняючи їх, всі робимо внесок у збереження біорізноманіття.

Також хочеться відмітити, що цікаво було юннатам переглянути виставкові банери про кажанів. Тут вони дізналися багато про цих неймовірних тваринок: скільки років вони живуть, скільки в них народжуються малят, але, насамперед, яку користь птахи приносять людям. На завершення екскурсії працівниця краєзнавчого музею Р. Джахман закріпила свою розповідь цікавими завданнями для наших вихованців. Вона провела вікторину на теми: „Відгадай пташку за описом”, „Назви мігруючу пташку ”.

Натхненно й захоплююче пройшла навчально-пізнавальна екскурсія у музей. Вона запам’ятається нашим вихованцям надовго!

Тож пам’ятаймо: природа – наша мати, а пташки – наші пернаті друзі, про яких треба дбати та яких слід оберігати!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet