У засіданні, 12 травня, взяли участь педагоги екоцентру та керівники гуртків ЗОЕНЦ з Іршавського та Хустського районів, які працювали в онлайн-режимі методом відеоконференцзв’язку з використанням платформи Zoom.
Відкрив засідання і модерував на заході директор екоцентру Олександр Геревич. Зокрема, О. Геревич сказав: „Сьогодні наше засідання збігається з Днем екологічної освіти, у який ми завжди проводимо круглі столи, семінари. Цьогоріч цьому Дню приурочений методичний день. Сьогодні, нехай у дистанційному режимі, ми об’єдналися у справі захисту навколишнього природного середовища і, щоб ще раз нагадати про те, що наша унікальна природа потребує постійної турботи і захисту. І хто, як не ми, маємо усвідомлювати важливість екологічної освіти для формування екологічної свідомості у дітей та обміну досвідом у формах і методах її впровадження в освітній процес”.
Про формування у гуртківців системи знань бережливого ставлення до природи при вивченні теми „Лікарські рослини нашої місцевості та їх охорона” на заняттях гуртка „Лікарські рослини” розповіла його керівниця О. І. Кришеник.
Спочатку виступаюча розповіла про види лікарських рослин. Потім Оксана Іванівна зупинилась на методах, за допомогою яких юннати пізнають та вивчають дивосвіт цих рослин. Тут педагог активно використовує екологічні вікторини, загадки, ребуси, казки, легенди, ігри. Крім того, належна увага приділяється екскурсіям в природу та практичній дослідницькій роботі.
На організації дослідницької роботи з квітникарства зупинилась методистка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ О. І. Токарєва.
Крім презентації методистка продемонструвала перед присутніми одні з найкращих зразків рослин, які вдалося виростити в горщиках.
Підсумовуючи продемонстровані презентації, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма відзначив повноту розкриття тем та їх методичну спрямованість. Проте рекомендував більш належно проводити з дітьми практичну дослідницьку роботу і повніше відображати її у юннатівських щоденниках. Також Василь Юлійович звернув увагу на завершенні навчального року і на необхідності планування навчально-виховних заходів на літній період. Доречніше керівникам гуртків у цей час заняття проводити в природі й фіксувати свої спостереження на світлинах та відео.
Людмила Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи, зауважила щодо помилок, які найчастіше допускають педагоги при виготовленні презентацій.
Далі О. М. Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, ознайомила педагогів з листами, які надходять з департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, а також з Національного екоцентру. Вона наголосила на тих, у яких йдеться про конкурси еколого-натуралістичного напряму.
Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ, оглянула друковані й електронні фахові періодичні видання та дала рекомендації керівникам гуртків щодо їх використання.
Людмила Бокій також проаналізувала наповнення сайту ЗОЕНЦ.
У своєму заключному слові онлайн-засідання методичного дня директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич повідомив, що 03 червня буде проведено підсумкову педагогічну раду. Наголосив присутнім на необхідності належно завершити освітній рік, підготувати всю документацію, написати звіти за пророблену роботу і подати їх заступнику директора В. Ю. Кузьмі для узагальнення.
Він також позитивно відмітив виступи педагогів. Зосередив їхню увагу на необхідності проведення з гуртківцями традиційних масово-виховних просвітницьких і практичних природоохоронних заходів: „День зникаючих видів” „Міжнародний день біологічного різноманіття”, „Європейський день парків”, „День компосту”, „Всесвітній день охорони навколишнього середовища” тощо.
Поінформував присутніх про підготовку до екологічного форуму „Долина нарцисів – національне багатство України”. Форум ініційований ЗОЕНЦ і проходитиме 22 травня в знаменитій долині нарцисів, що на Хустщині.
Завершилось засідання урочистим врученням відомчих відзнак Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України кращим працівникам позашкільної освіти Закарпатського екоцентру з нагоди 95-річчя юннатівського руху в Україні: імені Л. П. Манорик (Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ), Ф. М. Трєскіна (Людмила Бокій, завідувачка інформаційно-методичного відділу), Д. Л. Сергієнка (Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи. Олександра Токарєва, методистка відділу), відзнакою „Честь і користь” (ЗОЕНЦ). Працівників відзначено за сумлінну працю, нове мислення, глибоке пізнання, вищу відповідальність та вагомий внесок в екологічну освіту і виховання підростаючого покоління.
Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ