„Долина нарцисів – національне багатство України”. Під цією назвою пройшов юннатівський екофорум „Золотий нарцис” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Долина нарцисів – національне багатство України”. Під цією назвою пройшов юннатівський екофорум „Золотий нарцис”

22 травня знаменита Долина нарцисів ім. проф. В. І. Комендара зустріла учасників форуму острівками білосніжних квіток. Мало хто із приїжджих туристів вірить, що нарцис вузьколистий, який росте в низовині, за своїм походженням високогірний вид. Коли з Карпат спускалися льодовики, разом з ним у низинну Хустщину потрапило і насіння нарцису.
І саме задля збереження природних заростей нарциса вузьколистого, рідкісного ботанічного об’єкта, Долина нарцисів включена у 1979 році до складу Карпатського біосферного заповідника.


З метою залучення школярів до природоохоронного руху, пропаганди збереження цієї унікальної перлини не лише Карпат, а й України, на базі музею природничого науково-дослідного відділення „Долина нарцисів” та натуралістичної філії ЗОЕНЦ „Нарцис” проводився екологічний форум. Цей форум також став відродженням практичної природоохоронної діяльності, яка досить активно проводилась під час обласних зльотів минулих двадцяти років. У зв’язку з пандемією ця виїзна форма роботи була, на жаль, призупинена. І як зраділи юннати тому, що знову зможуть відвідати Долину та поспілкуватись на лоні природи.

Форум зібрав понад 70 вихованців та педагогів ЗОЕНЦ.
Урочисте відкриття форуму розпочалося у Музеї ПНДВ „Долина нарцисів”. Хлібом – сіллю вітали учасників та гостей форуму вихованці гуртків „Юні лісівники” Хустського району, керівниці С. В. Бошко, Л. М. Шеверя, В. В. Фляшко.
Юні природодоохоронці підготували для учасників форуму цілу святкову програму, присвячену охороні червонокнижного нарциса вузьколистого.

Також всіх учасників форуму привітав начальник ПНДВ „Долина нарцисів” О. Р. Навроцький, який зупинився на історії виникнення цього унікального куточка природи.

Далі директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич наголосив на значенні форуму для молоді, яка в майбутньому розпоряджатиметься природними багатствами. І тут, як важливо господарювати без шкоди для довкілля, а це можливо лише тоді, коли ти знаєш і розумієш закони природи.

Цікавим був виступ завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Мирослави Копчі. Вона поділилася інформацією про чудову і унікальну квітку – нарциса вузьколистого, який зростає у дикому природному середовищі. Багато нового наші вихованці дізналися загалом про біорізноманіття Долини нарцисів.

Надія Вербицька, директорка еколого-туристичного центру учнівської молоді Хустської міської ради наголосила на необхідності активізувати діяльність юнацьких секцій та загони зелених і голубих патрулів, які активно допомагатимуть працівникам відділення в охороні Долини.

Завершився екофорум пізнавально-навчальною екскурсією до екоранчо „Хайленд” та оленячої ферми Тут юннати ознайомилися з різними породами свійських та диких тварин, а також з вирощуванням равликів.

Загалом екофорум став ще однією сходинкою у просвітницькій та природоохоронній діяльності ЗОЕНЦ.

Як елемент національно-патріотичного виховання, учасники екофоруму здійснили традиційне відвідання меморіального комплексу „Красне поле” . Директор екоцентру О. Геревич розповів юннатам про історію трагічних, водночас величних березневих подій далекого 1939 року, героїчного подвигу юних патріотів Закарпаття в обороні Карпатської України. Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники екофоруму вшанували їх подвиг.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар