„Долина нарцисів – національне багатство України”. Під цією назвою пройшов юннатівський екофорум „Золотий нарцис” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


„Долина нарцисів – національне багатство України”. Під цією назвою пройшов юннатівський екофорум „Золотий нарцис”

22 травня знаменита Долина нарцисів ім. проф. В. І. Комендара зустріла учасників форуму острівками білосніжних квіток. Мало хто із приїжджих туристів вірить, що нарцис вузьколистий, який росте в низовині, за своїм походженням високогірний вид. Коли з Карпат спускалися льодовики, разом з ним у низинну Хустщину потрапило і насіння нарцису.
І саме задля збереження природних заростей нарциса вузьколистого, рідкісного ботанічного об’єкта, Долина нарцисів включена у 1979 році до складу Карпатського біосферного заповідника.


З метою залучення школярів до природоохоронного руху, пропаганди збереження цієї унікальної перлини не лише Карпат, а й України, на базі музею природничого науково-дослідного відділення „Долина нарцисів” та натуралістичної філії ЗОЕНЦ „Нарцис” проводився екологічний форум. Цей форум також став відродженням практичної природоохоронної діяльності, яка досить активно проводилась під час обласних зльотів минулих двадцяти років. У зв’язку з пандемією ця виїзна форма роботи була, на жаль, призупинена. І як зраділи юннати тому, що знову зможуть відвідати Долину та поспілкуватись на лоні природи.

Форум зібрав понад 70 вихованців та педагогів ЗОЕНЦ.
Урочисте відкриття форуму розпочалося у Музеї ПНДВ „Долина нарцисів”. Хлібом – сіллю вітали учасників та гостей форуму вихованці гуртків „Юні лісівники” Хустського району, керівниці С. В. Бошко, Л. М. Шеверя, В. В. Фляшко.
Юні природодоохоронці підготували для учасників форуму цілу святкову програму, присвячену охороні червонокнижного нарциса вузьколистого.

Також всіх учасників форуму привітав начальник ПНДВ „Долина нарцисів” О. Р. Навроцький, який зупинився на історії виникнення цього унікального куточка природи.

Далі директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич наголосив на значенні форуму для молоді, яка в майбутньому розпоряджатиметься природними багатствами. І тут, як важливо господарювати без шкоди для довкілля, а це можливо лише тоді, коли ти знаєш і розумієш закони природи.

Цікавим був виступ завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Мирослави Копчі. Вона поділилася інформацією про чудову і унікальну квітку – нарциса вузьколистого, який зростає у дикому природному середовищі. Багато нового наші вихованці дізналися загалом про біорізноманіття Долини нарцисів.

Надія Вербицька, директорка еколого-туристичного центру учнівської молоді Хустської міської ради наголосила на необхідності активізувати діяльність юнацьких секцій та загони зелених і голубих патрулів, які активно допомагатимуть працівникам відділення в охороні Долини.

Завершився екофорум пізнавально-навчальною екскурсією до екоранчо „Хайленд” та оленячої ферми Тут юннати ознайомилися з різними породами свійських та диких тварин, а також з вирощуванням равликів.

Загалом екофорум став ще однією сходинкою у просвітницькій та природоохоронній діяльності ЗОЕНЦ.

Як елемент національно-патріотичного виховання, учасники екофоруму здійснили традиційне відвідання меморіального комплексу „Красне поле” . Директор екоцентру О. Геревич розповів юннатам про історію трагічних, водночас величних березневих подій далекого 1939 року, героїчного подвигу юних патріотів Закарпаття в обороні Карпатської України. Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники екофоруму вшанували їх подвиг.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар