Несемо добро у світ природи! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Несемо добро у світ природи!

Усе, що нас оточує, серед чого ми живемо, – це природа. Вона дарує все необхідне для життя людей, тварин і рослин. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю, до життя. Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квітів – усе це – природа рiдного краю. Недарма природу називають ненькою. Всi ми – дiти природи, та не всi однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги й турботи.

Так,з метою формування екологічної культури, виховання турботливого ставлення до навколишнього середовища для дітлахів вимушених переселенців, юннатів ЗОЕНЦ та читачів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, педагог Оксана Кремінь провела змістовний тематичний захід під назвою „Бережімо природу!”.

Переглянувши повчальну мультимедійну презентацію, діти поглибили свої знання про правила поведінки в природі, а саме: „Не сміти!”, „Не шуми!”, „Не ламай!”, „Не зривай!”, обговорили значення знаків-символів.

Під час практичного  етапу заходу школярі розв’язували природознавчі задачі та кросворди, усвідомлюючи важливість своїх дій для збереження природи. Активно грали у екологічні ігри: „Що росте у лісовому домі?”, „Розшифруй вислів”, гра „Так чи Ні”, відповідаючи на поставлені запитання, аргументували позитивне і негативне ставлення людей до природи та їх наслідки.

Пізнавально пройшла екологічна вікторина „Природа рідної землі”. Діти поринули у лісові пригоди, слухаючи екологічну казку „Пригоди лісових друзів”. Після чого юні природолюби дружньо працювали над проєктом „Ми знаємо правила поведінки в природі!” і малювали знаки, що демонструють правила дій людини в природі.

Проведені заходи сприяли розвитку вмінь та навичок молоді правильної поведінки в довкіллі, вихованню особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища. Адже, екологічна культура кожного – запорука безпечного життя на планеті. Діти зрозуміли, що довге та щасливе життя в наших руках. Примножувати, оберігати, сортувати, не забруднювати – це ключові слова екологічної культури кожного свідомого громадянина.

„Можна багато говорити про те, як оберігати довкілля, як нести добро у світ природи. Але від нас із вами залежить дуже і дуже багато, – зауважила Оксана Кремінь. – Любіть і оберігайте природу, шануйте і бережіть все, що вас оточує. Нехай ласкою й турботою будуть сповнені ваші серця. Творіть добрі справи щодня!”

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • spaceman
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d