Усе, що нас оточує, серед чого ми живемо, – це природа. Вона дарує все необхідне для життя людей, тварин і рослин. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю, до життя. Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квітів – усе це – природа рiдного краю. Недарма природу називають ненькою. Всi ми – дiти природи, та не всi однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги й турботи.
Так,з метою формування екологічної культури, виховання турботливого ставлення до навколишнього середовища для дітлахів вимушених переселенців, юннатів ЗОЕНЦ та читачів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, педагог Оксана Кремінь провела змістовний тематичний захід під назвою „Бережімо природу!”.
Переглянувши повчальну мультимедійну презентацію, діти поглибили свої знання про правила поведінки в природі, а саме: „Не сміти!”, „Не шуми!”, „Не ламай!”, „Не зривай!”, обговорили значення знаків-символів.
Під час практичного етапу заходу школярі розв’язували природознавчі задачі та кросворди, усвідомлюючи важливість своїх дій для збереження природи. Активно грали у екологічні ігри: „Що росте у лісовому домі?”, „Розшифруй вислів”, гра „Так чи Ні”, відповідаючи на поставлені запитання, аргументували позитивне і негативне ставлення людей до природи та їх наслідки.
Пізнавально пройшла екологічна вікторина „Природа рідної землі”. Діти поринули у лісові пригоди, слухаючи екологічну казку „Пригоди лісових друзів”. Після чого юні природолюби дружньо працювали над проєктом „Ми знаємо правила поведінки в природі!” і малювали знаки, що демонструють правила дій людини в природі.
Проведені заходи сприяли розвитку вмінь та навичок молоді правильної поведінки в довкіллі, вихованню особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища. Адже, екологічна культура кожного – запорука безпечного життя на планеті. Діти зрозуміли, що довге та щасливе життя в наших руках. Примножувати, оберігати, сортувати, не забруднювати – це ключові слова екологічної культури кожного свідомого громадянина.
„Можна багато говорити про те, як оберігати довкілля, як нести добро у світ природи. Але від нас із вами залежить дуже і дуже багато, – зауважила Оксана Кремінь. – Любіть і оберігайте природу, шануйте і бережіть все, що вас оточує. Нехай ласкою й турботою будуть сповнені ваші серця. Творіть добрі справи щодня!”
Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).
Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ