ХХ Білоруська конференція-конкурс робіт учнів дослідницького характеру з астрономії, біології, інформатики, математики, фізики і хімії відбувалася з 26 по 28 лютого 2016 року у м. Мінськ під егідою Міністерства освіти Республіки Білорусь на базі Мінського державного обласного ліцею та за підтримки Білоруського державного університету.
Організатори Конференції ставлять перед собою завдання популяризувати дослідницьку роботу учнів, так як вона розвиває ті риси та здібності, які необхідні майбутнім вченим в їх професійній діяльності: широкий науковий кругозір, високу інтелектуальну культуру, здатність концентруватися на вирішенні складних завдань протягом тривалого періоду часу, вміння уявити і захистити свої результати. У цьому конкурсі традиційно беруть участь школярі Білорусі, Росії та України.
На ювілейній ХХ міжнародній конференції з 159 учасників Україну представляли сім учнів з різних куточків нашої країни: Одеси, Сум, Полтавської області, Кривого Рогу та Донецької області.
В перший день для учасників була організована культурна програма: екскурсія по столиці Білорусі місту Мінськ та відвідання Оперного театру
26 лютого ХХ Білоруська конференція була урочисто відкрита. Українська команда була помітна своїми жовтими і синіми джемперами, наданими асоціацією «IT – Україна». Учасників конференції вітали заступник Міністра освіти Білорусії та декани природничо-технічних факультетів провідних вузів республіки. Чудову теплу атмосферу заходу прекрасно доповнив концерт юних талантів і професіоналів сцени.
27 лютого відбувся захист дослідницьких робіт: учасники української команди почали дружно, доброзичливо і підтримуючи один одного.
Представники України фактично у всіх секціях виступали першими. Учень 9 класу Лавський Володимир з доповіддю на тему «Визначення активності ферменту каталази в рослинних і тваринних тканинах кінетичним методом аналізу» був першим в секції «Хімія». У даній секції 27 учасників, що дає уявлення про високу конкуренцію.
Секція «Біології» була найбільш представницькою для трьох членів нашої команди і відкривалася ними:
№1 – Слуцька Маргарита, Донецька область, тема доповіді «Зміни диференціації видів за біотопами і синантропізація кажанів Східної України в умовах антропогенної трансформації ландшафтів».
№2 – Юлія Федорова, м. Одеса, з доповіддю на тему «Екологічне значення скрінінгу активних антагоністів проти фітопатогенних бактерій».
№3 – Олександр Харченко, Полтавська область, представив доповідь на тему «Аналіз кількісного та перспективного стану аутосомно-рецесивних захворювань мешканців м. Комсомольськ Полтавської області».
У секції «Інформатика» представляла свою роботу наймолодша учасниця команди одеситка Близинська Єлизавета, яка презентувала універсальний текстовий аналізатор – комп’ютерну програму «Pen-Mastery».
Жвавий інтерес учасників і журі викликали доповіді українських школярів в секції «Фізика». Так, Безмін Андрій (м. Суми), виступаючи під №3, представив модель кондиціонера з оригінальними рішеннями і доповідь на тему «СheepCold – кондиціонер майбутнього». Необхідно відзначити високий рівень знань Андрія і культуру ведення дискусії.
Під номером 5 в цій секції виступав одесит Гордієнко Олексій, який представив доповідь «Цифровий перетворювач нового покоління з елементами візуального порівняння вихідного сигналу».
Конкуренція була високою, в кожній секції по 27-29 учасників з Білорусії, Росії та України. Захист відбувався на високому організаційному рівні в атмосфері доброзичливості і ділового конструктиву.
ХХ Білоруська конференція закінчилася результативно для української команди: з 7 делегатів п’ятеро стали призерами конкурсу, а виступ 1 учасника був відзначений спеціальним заохочувальним дипломом та іменним запрошенням на Московський конкурс.
Отже, українська команда в цьому році показала одне з кращих результатів змагань, завоювавши такі призові місця:
I місце в категорії «Фізика» посів Безмен Андрій (м.Суми) – диплом першого ступеня і медаль;
Два II-х місця в категорії «Біологія»: Федорова Юлія (м.Одеса) та Слуцька Маргарита (м.Краматорськ) – дипломи другого ступеня;
III-і місця в категорії «Хімія» – Лавський Володимир (м.Кривий Ріг) та в категорії «Фізика» за Гордієнко Олексій (м.Одеса) – дипломи другого ступеня.
Близинська Єлизавета, яка представляла роботу в категорії «Інформатика», була відзначена спеціальним заохочувальним дипломом і отримала іменне запрошення на Московський конкурс.
Матеріал підготовлений керівниками
української делегації:
Чепок А.О. і Євтушенко Н.І.