Інформація про участь комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” у Всеукраїнській акції „День зустрічі птахів” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Інформація про участь комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” у Всеукраїнській акції „День зустрічі птахів”

11.03.2016 року в межах Всеукраїнської акції „День зустрічі птахів” на базі комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Педан Ю.Ф.) були проведені наступні заходи:

16fgdzpzah01

– ознайомлювальна бесіда на тему „Перелітні птахи нашого краю”;

16fgdzpzah02

– інтелектуальна гра „Впізнай пташку”; 16fgdzpzah03

– ревізія старих шпаківень на території дендропарку Центру 16fgdzpzah04

– розвішування нових шпаківень на території закладу.

Шпаки – одні з перших серед перелітних птахів повертаються навесні (у березні) на гніздування. Не випадково поява шпака після зимівлі у багатьох асоціюється з настанням справжньої весни. Спочатку вони тримаються зграями, але не забувають про пошук місця для вирощування потомства. Цим займається самець, який потім співом привертає до себе та знайденого гнізда увагу майбутньої дружини. А співати шпаки вміють. Нерідкі випадки, коли шпаки, об’єднуючись, відвойовували гніздо (наприклад, шпаківню) у інших видів птахів (наприклад, горобців). Відомі також випадки, коли самець відганяв від свого житла ворон, сорок або навіть котів. Шпаки частіше розселяються окремими сім’ями, але цілком можуть утворювати і цілі колонії. Тому, важливою складовою для зустрічі птахів навесні є виготовлення та розвішування шпаківень. Матеріалом для шпаківень можуть слугувати дошки завтовшки 1 см, які ні в якому разі не треба фарбувати. Дах слід робити таким, щоб мати можливість щорічно прибирати всередині шпаківні. При належному догляді будиночки для птахів можуть слугувати декілька років і прийняти не одну пташину родину.

В акції брали участь юннати гуртка „Любителі свійських та декоративних тварин”.

Діти поглибили знання про видове різноманіття перелітних птахів рідного краю. Дізналися про їх звички та важливість виготовлення та розвішування штучних домівок для птахів.16fgdzpzah06

Цей захід сприяв вихованню у дітей гуманного ставлення до птахів, активної життєвої позиції щодо власної відповідальності за природу та її збереження.

Керівники гуртків
Мізін Валерія Вікторівна,
Раковець Ольга Сергіївна,
Шпітько Надія Сергіївна.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet