…повертаюсь в Україну… | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


…повертаюсь в Україну…

До різних куточків України почали повертатися лелеки. Попри війну, ворожі літаки та ракети в небі, птахи прилетіли до своїх домівок.

Їх називають вісниками миру. І в цьому є сенс – адже лелека, запевняють знавці птахів, ніколи не вибере небезпечне місце.

Цього року лелеки дуже рано почали повертатися додому. Причиною стало глобальне потепління клімату, проте, могла вплинути і російська агресія проти України.

На зиму лелеки відлітають в Центральну Африку, а деякі з них долітають до Південної Африки, а це майже 10 000 кілометрів. Перші лелеки, зазвичай, прилітають в наші краї на початку березня, а масовий приліт відбувається у другій половині березня. В цьому році відмічений найбільш ранній приліт лелек в Україну за пів століття – 25 лютого вже спостерігали зграю лелек на Тернопільщині.

Через військову агресію росії частина популяції лелек може зазнати відчутних втрат, адже не всі звичні для них місця будуть безпечними для виведення потомства, а деякі гніздівлі взагалі можуть бути втрачені.

Чи можна якось допомогти птахам? Для білих лелек у нагоді можуть стати штучні гнізда, які будуть встановлені в безпечних місцях їхньої звичної території гніздування. Бережіть лелек!!!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76