В Дніпропетровській області проведено обласний конкурс “На кращого юного майстра народних ремесел” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


В Дніпропетровській області проведено обласний конкурс “На кращого юного майстра народних ремесел”

У листопаді 2024 року комунальним закладом освіти “Обласним еколого-натуралістичним центром дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН) (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) був проведений обласний конкурс “На кращого юного майстра народних ремесел” (далі – Конкурс), метою якого є поширення серед здобувачів освіти інтересу до народних ремесел та українських традицій. В Конкурсі взяли участь 81 здобувач освіти з 8 міських рад, 11 селищних та 6 сільських рад, а також КЗО “ОЕНЦДУМ” та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”. Загалом журі розглянуло 243 роботи учасників Конкурсу.

Конкурс проводився за напрямами:

  • Народна вишивка;
  • Писанкарство;
  • Лозоплетіння;
  • Вироби з соломи;
  • Різьблення по дереву;
  • Петриківський розпис.

За традиціями для оцінювання робіт учасників Конкурсу в журі було запрошено народних майстрів, відомих знавців та популяризаторів декоративно–прикладного мистецтва в регіоні та в країні.

В цьому році кількість учасників заходу стала меншою, але якість представлених робіт зросла, і це є показником високого рівня майстерності дітей.

Як і в минулі роки, найбільше робіт було у номінації “Петриківський розпис”. Учасники представили на розгляд журі багато гарних робіт, виконаних на папері, посуді, одязі, гільзах та ящиках з під патронів, що дозволяє адаптувати мистецтво до нових форм та реалій нашого воєнного життя.

Також в порівнянні з минулими роками збільшилась кількість учасників Конкурсу в номінації “Вироби з соломи”, де діти мають змогу виражати себе, створювати унікальні роботи з чудового природного матеріалу-соломи та популяризувати культурну спадщину нашої країни в цьому виді декоративно-прикладного мистецтва.

Підводячи підсумки в номінації “Писанкарство”, журі відмітило, що створюючи писанки, діти стали приділяти більше уваги урахуванню традиційних технік та візерунків своєї місцевості, використовувати регіональні мотиви.

Справжнім відображенням багатства нашої української культурної спадщини, глибини традицій і таланту майстрів, які своєю працею наповнюють світ красою, гармонією та душевним теплом, є творчі роботи, представлені учасниками Конкурсу в номінаціях “Народна вишивка”, “Лозоплетіння” та “Різьблення по дереву”. На жаль, кількість учасників в них щороку зменшується, тому перед керівниками гуртків цих профілів, які працюють на базі закладів загальної середньої та позашкільної освіти області стоїть надважлива задача щодо збереження, відновлення та широкої популяризації цих видів мистецтва серед вихованців всіх вікових рівнів.

В ході підведення підсумків заходу журі обрало 52 переможця, які посіли І, ІІ та ІІІ місця.

Цей Конкурс є важливим заходом, який позитивно впливає на дітей та приносить їм численні переваги як у творчому, так і в особистісному розвитку, формує в них глибоке розуміння культури, цінність праці та впевненість у собі.

Віртуальну виставку робіт учасників обласного конкурсу “На кращого юного майстра народних ремесел-2024” можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/E_anu-BO7IU?si=oVcYNXMxzdkh9piQ

Завідувач відділу організаційно-масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ” Надія ШПІТЬКО

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet