Досліджуємо заповідні куточки Херсонщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Досліджуємо заповідні куточки Херсонщини

11 травня 2016 року комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради  проведено експедицію «Облік флори і фауни Микільського заказника змій» присвячену міжнародному Дню Землі.

Учасниками заходу стали 9 вихованців Центру, що займаються у гуртках «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» та «Основи науково-дослідницької діяльності». Це юннати, що проводять пошуково-дослідницьку роботу, прагнуть вивчати та зберігати природу рідного краю.

Микільське (в минулому – Репринка) – село, центр сільської Ради. Розташоване на півдні України у Білозерському районі Херсонської області, на лівому березі річки Інгулець. Це мальовничий куточок Херсонщини, місце, де річка Інгулець впадає в Дніпро. На крутих схилах лівого берега залишилися осередки цілинного степу, де зростають багато видів рослин, що занесені до Червоної книги. Це місце для існування багатьох представників фауни, серед яких також багато рідкісних та зникаючих видів. Під час досліджень діти мали змогу спостерігати за птахами у біноклі. Водночас діти спостерігали 3 види чапель – сіру, руду, велику білу. Цікаво було спостерігати за польотом цих величавих птахів, які закинувши голову на спину, зігнувши довгу шию пролітали над дітьми у повітрі демонструючи красу і велич крил до 2 м розмахом.

Дуже корисним стала розповідь вчених про змій. Багато людей не люблять, бояться та безпідставно ображають їх. Та коли діти побачили, що вужі зовсім не мають зубів, власноруч доторкнулися до їх шкіри й переконалися, що вона суха, гладка та тепла, ці тварини здалися всім привабливими.

Крім самих тварин можна було спостерігати їх домівки – нори, невеличкі печери, острівки з гніздами, та навіть нори бобрів та дерева, які вони обточують своїми гострими зубами.

Традиційно, розібратися в видовому різноманітті та взаємозв’язках між організмами допомагали юннатам співробітники Чорноморського біосферного заповідника, провідні науковці: Селюніна Зоя Володимирівна, Уманець Ольга Юріївна та Бахтіарова Людмила Іванівна. Завдяки їх участі, діти змогли дізнатися про особливості тваринного та рослинного світу степу, екології унікального куточку – пам’ятки природи «Микільське поселення змій».

Крім практичних вмінь дослідження, діти отримали незабутні враження, масу приємних емоцій та безцінний досвід спілкування.


Завідувач методичним відділом Мудрак Т.О.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet