Обласний семінар-тренінг «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми Globe в освітніх закладах Житомирської області» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Обласний семінар-тренінг «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми Globe в освітніх закладах Житомирської області»

З метою організації роботи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів за Міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE Житомирським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради спільно з відділом освіти Житомирської міської ради на базі Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 11 травня 2017 року було проведено обласний семінар-тренінг за темою: «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в освітніх закладах Житомирської області».

Міжнародна програма GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників з метою отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень. Головною метою програми є підвищення розуміння учнями навколишнього середовища та природничих наук; сприяння покращенню наукового розуміння Землі як системи; побудова та підтримка глобальної спільноти учнів, вчителів та суспільства і заохочення наступних поколінь вчених та громадян світу до діяльності з метою поліпшення довкілля.

Учасниками семінару стали 38 керівників гуртків дитячих творчих об’єднань еколого-натуралістичного напряму, вчителів біології та географії міста Житомира та Житомирської області.

Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з допомогою Skype з координатором програми GLOBE в Україні директором Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктором педагогічних наук, академіком Академії наук вищої освіти України Володимиром Валентиновичем Вербицьким.

Лабунська Віра Михайлівна, в.о. директора Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відмітила, що GLOBE – це ідеальна програма для залучення дітей до науки, оскільки, учні, вчителі та науковці з усього світу можуть спілкуватися та навчатися через мережу шкіл програми GLOBE. Одним із активних загальноосвітніх навчальних закладів в області, що займається дослідницькою роботою з еколого-натуралістичного напряму зі школярами є Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5. Заступник директора Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Левандовська Ірина Генадіївна ознайомила присутніх з напрямками роботи та досягненнями учнів школи.

Шульга Ігор Володимирович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Житомирського національного агро-екологічного університету розповів про можливість використання методик Міжнародної програми GLOBE в науково-дослідницькій роботі в галузі сільського та лісового господарства. Старший викладач кафедри туризму Житомирського національного агро-екологічного університету, кандидат біологічних наук Таїсія Миколаївна Чернишова продемонструвала присутнім на прикладі науково-дослідницької роботи використання методик Міжнародної програми GLOBE на практиці.

Про реалізацію Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE з учнями та вихованцями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів в області повідомила завідуюча інструктивно-методичним відділом ЖОЦЕНТУМ ЖОР Стадник Оксана Олександрівна. Тренінгову частину семінару з використання міжнародного веб-сайту GLOBE провела Олена Василівна Ващук, кандидат педагогічних наук, вчитель біології та хімії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 м. Житомира.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet