З метою організації роботи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів за Міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE Житомирським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради спільно з відділом освіти Житомирської міської ради на базі Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 11 травня 2017 року було проведено обласний семінар-тренінг за темою: «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в освітніх закладах Житомирської області».
Міжнародна програма GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників з метою отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень. Головною метою програми є підвищення розуміння учнями навколишнього середовища та природничих наук; сприяння покращенню наукового розуміння Землі як системи; побудова та підтримка глобальної спільноти учнів, вчителів та суспільства і заохочення наступних поколінь вчених та громадян світу до діяльності з метою поліпшення довкілля.
Учасниками семінару стали 38 керівників гуртків дитячих творчих об’єднань еколого-натуралістичного напряму, вчителів біології та географії міста Житомира та Житомирської області.
Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з допомогою Skype з координатором програми GLOBE в Україні директором Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктором педагогічних наук, академіком Академії наук вищої освіти України Володимиром Валентиновичем Вербицьким.
Лабунська Віра Михайлівна, в.о. директора Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відмітила, що GLOBE – це ідеальна програма для залучення дітей до науки, оскільки, учні, вчителі та науковці з усього світу можуть спілкуватися та навчатися через мережу шкіл програми GLOBE. Одним із активних загальноосвітніх навчальних закладів в області, що займається дослідницькою роботою з еколого-натуралістичного напряму зі школярами є Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5. Заступник директора Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Левандовська Ірина Генадіївна ознайомила присутніх з напрямками роботи та досягненнями учнів школи.
Шульга Ігор Володимирович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Житомирського національного агро-екологічного університету розповів про можливість використання методик Міжнародної програми GLOBE в науково-дослідницькій роботі в галузі сільського та лісового господарства. Старший викладач кафедри туризму Житомирського національного агро-екологічного університету, кандидат біологічних наук Таїсія Миколаївна Чернишова продемонструвала присутнім на прикладі науково-дослідницької роботи використання методик Міжнародної програми GLOBE на практиці.
Про реалізацію Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE з учнями та вихованцями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів в області повідомила завідуюча інструктивно-методичним відділом ЖОЦЕНТУМ ЖОР Стадник Оксана Олександрівна. Тренінгову частину семінару з використання міжнародного веб-сайту GLOBE провела Олена Василівна Ващук, кандидат педагогічних наук, вчитель біології та хімії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 м. Житомира.