Обласний семінар-тренінг «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми Globe в освітніх закладах Житомирської області» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Обласний семінар-тренінг «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми Globe в освітніх закладах Житомирської області»

З метою організації роботи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів за Міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE Житомирським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради спільно з відділом освіти Житомирської міської ради на базі Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 11 травня 2017 року було проведено обласний семінар-тренінг за темою: «Дослідження в рамках Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE в освітніх закладах Житомирської області».

Міжнародна програма GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників з метою отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень. Головною метою програми є підвищення розуміння учнями навколишнього середовища та природничих наук; сприяння покращенню наукового розуміння Землі як системи; побудова та підтримка глобальної спільноти учнів, вчителів та суспільства і заохочення наступних поколінь вчених та громадян світу до діяльності з метою поліпшення довкілля.

Учасниками семінару стали 38 керівників гуртків дитячих творчих об’єднань еколого-натуралістичного напряму, вчителів біології та географії міста Житомира та Житомирської області.

Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з допомогою Skype з координатором програми GLOBE в Україні директором Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктором педагогічних наук, академіком Академії наук вищої освіти України Володимиром Валентиновичем Вербицьким.

Лабунська Віра Михайлівна, в.о. директора Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відмітила, що GLOBE – це ідеальна програма для залучення дітей до науки, оскільки, учні, вчителі та науковці з усього світу можуть спілкуватися та навчатися через мережу шкіл програми GLOBE. Одним із активних загальноосвітніх навчальних закладів в області, що займається дослідницькою роботою з еколого-натуралістичного напряму зі школярами є Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5. Заступник директора Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Левандовська Ірина Генадіївна ознайомила присутніх з напрямками роботи та досягненнями учнів школи.

Шульга Ігор Володимирович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Житомирського національного агро-екологічного університету розповів про можливість використання методик Міжнародної програми GLOBE в науково-дослідницькій роботі в галузі сільського та лісового господарства. Старший викладач кафедри туризму Житомирського національного агро-екологічного університету, кандидат біологічних наук Таїсія Миколаївна Чернишова продемонструвала присутнім на прикладі науково-дослідницької роботи використання методик Міжнародної програми GLOBE на практиці.

Про реалізацію Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE з учнями та вихованцями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів в області повідомила завідуюча інструктивно-методичним відділом ЖОЦЕНТУМ ЖОР Стадник Оксана Олександрівна. Тренінгову частину семінару з використання міжнародного веб-сайту GLOBE провела Олена Василівна Ващук, кандидат педагогічних наук, вчитель біології та хімії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 м. Житомира.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet