Український віраж на космічній орбіті | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Український віраж на космічній орбіті

У травні 1995 р. президенти США і України підписали спільну заяву про співробітництво в космосі щодо спільної космічної експедиції на кораблі Шаттл, складовою якої був освітній проект, що включав співпрацю викладачів та учнів обох країн – дослідження рослин у космосі.

Під час польоту Л. Каденюка 19 листопада – 5 грудня 1997р. вчителі та учні США і України вивчали життєвий цикл Астророслин в умовах земної гравітації тоді як український космонавт проводив подібні дослідження в умовах космосу. В престижному експерименті брали участь тернопільські педагоги та вихованці. Координатором цього освітнього проекту виступив Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

З нагоди 20-річчя польоту українського космонавта Л. Каденюка в космос та експериментів, які проводились на орбіті, в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся тематичний круглий стіл. Учасниками заходу стали вихованці і педагоги закладу освіти, а також безпосередні виконавці експерименту. Зі спогадами про дослідження рослин у космосі поділились наукові керівники проекту: Володимир Андрійчук, доктор технічних наук Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя та Володимир Кондратюк, професор Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар