Український віраж на космічній орбіті | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Український віраж на космічній орбіті

У травні 1995 р. президенти США і України підписали спільну заяву про співробітництво в космосі щодо спільної космічної експедиції на кораблі Шаттл, складовою якої був освітній проект, що включав співпрацю викладачів та учнів обох країн – дослідження рослин у космосі.

Під час польоту Л. Каденюка 19 листопада – 5 грудня 1997р. вчителі та учні США і України вивчали життєвий цикл Астророслин в умовах земної гравітації тоді як український космонавт проводив подібні дослідження в умовах космосу. В престижному експерименті брали участь тернопільські педагоги та вихованці. Координатором цього освітнього проекту виступив Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

З нагоди 20-річчя польоту українського космонавта Л. Каденюка в космос та експериментів, які проводились на орбіті, в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся тематичний круглий стіл. Учасниками заходу стали вихованці і педагоги закладу освіти, а також безпосередні виконавці експерименту. Зі спогадами про дослідження рослин у космосі поділились наукові керівники проекту: Володимир Андрійчук, доктор технічних наук Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя та Володимир Кондратюк, професор Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар