30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 05 - 07 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 12 - 14 жовтня 2021 року Всеукраїнський дитячий фестиваль "Україна - сад" (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінал Всеукраїнського екологічного хакатону для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (м.Хмельницький) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ»(очно) *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно)


30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин

Проблеми домашніх тварин у всьому світі дуже схожі, і вирішити їх може тільки людина. Краще, якщо з любов’ю, співчуттям і відповідальністю.

В Україні День домашніх тварин відзначається з 2000 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, хоча, на жаль, поки не затверджений офіційно. Не дивлячись на це, у нас кішок, собак, кроликів, папуг і іншу живність люблять. Щорічно в День домашніх тварин силами громадських, екологічних організацій, освітніх закладів проводиться безліч заходів на тему турботи про домашніх тварин; виставки кішок, собак та інших домашніх улюбленців, конкурси, вікторини та квести, присвячені їм.

Святкування Всесвітнього дня захисту тварин дає багато не тільки домашнім улюбленцям, але і нам, людям. Саме домашні тварини вчать нас любити, допомагати в біді. Загальновідомо, що людина, яка любить тварин не здатна на злобу, жорстокість. Дуже важливе спілкування з домашніми тваринами для виховання дітей і молодого покоління. З їх взаємної любові випливає розуміння про неприпустимість жорстокості, виховується потреба в милосерді та відповідальності, усвідомлення, що домашній вихованець – це щирий друг, а не об’єкт розваги. В цей день люди віддають домашнім тваринам свою турботу, ніжність, ласку, кращий шматочок їжі або улюблений смаколик.

Долучились до відзначення цього Дня і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Для учасників сімнадцятої відпочинкової зміни обласного табору „Арніка”, учнів із Виноградівського та Іршавського районів було проведено масово-виховний захід.

Учням було представлено мультимедійну презентацію про історію виникнення та відзначення Всесвітнього дня домашніх тварин. Про професії які пов’язані з тваринами. Діти дізнались чим займаються грумери, кінологи, хендлери, берейтори та ветеринари. А також про те, що домашні тварини можуть бути корисними для людей як анімалотерапевти.

На зупинках квесту діти змагались на кмітливість у вікторинах про собак та кішок, знаходили назви порід собак у сканворді, відгадували породи кішок за описом, виявляли свої знання у тестових завданнях про професії, пов’язані з тваринами та види лікувальної терапії з використанням тварин.

Девізом Всесвітнього дня домашніх тварин вважають мудрі слова з твору Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»: „Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”. Про це було ще раз наголошено учням на завершення заходу.

Переможцем квесту стала команда з назвою „Хаскі”.


О. Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар