30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин | Національний еколого-натуралістичний центр 11-12 грудня - Перший курс навчального стартапу з підготовки до сертифікації вчителів хімії з теми: «Методика викладання технології хімічних виробництв у шкільному курсі хімії» *** 14 грудня - Колегія директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму *** 22-29 грудня - Зимова школа з програмування та інформаційних технологій *** Упродовж місяця - Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» та «Новорічний подарунок» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Цікава школа» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнська щорічна заочна виставка видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму. Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс-огляд тепличного господарства загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Дивовижна теплиця (заочно) *** Упродовж місяця - V Всеукраїнський турнір юних натуралістів (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін


30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин

Проблеми домашніх тварин у всьому світі дуже схожі, і вирішити їх може тільки людина. Краще, якщо з любов’ю, співчуттям і відповідальністю.

В Україні День домашніх тварин відзначається з 2000 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, хоча, на жаль, поки не затверджений офіційно. Не дивлячись на це, у нас кішок, собак, кроликів, папуг і іншу живність люблять. Щорічно в День домашніх тварин силами громадських, екологічних організацій, освітніх закладів проводиться безліч заходів на тему турботи про домашніх тварин; виставки кішок, собак та інших домашніх улюбленців, конкурси, вікторини та квести, присвячені їм.

Святкування Всесвітнього дня захисту тварин дає багато не тільки домашнім улюбленцям, але і нам, людям. Саме домашні тварини вчать нас любити, допомагати в біді. Загальновідомо, що людина, яка любить тварин не здатна на злобу, жорстокість. Дуже важливе спілкування з домашніми тваринами для виховання дітей і молодого покоління. З їх взаємної любові випливає розуміння про неприпустимість жорстокості, виховується потреба в милосерді та відповідальності, усвідомлення, що домашній вихованець – це щирий друг, а не об’єкт розваги. В цей день люди віддають домашнім тваринам свою турботу, ніжність, ласку, кращий шматочок їжі або улюблений смаколик.

Долучились до відзначення цього Дня і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Для учасників сімнадцятої відпочинкової зміни обласного табору „Арніка”, учнів із Виноградівського та Іршавського районів було проведено масово-виховний захід.

Учням було представлено мультимедійну презентацію про історію виникнення та відзначення Всесвітнього дня домашніх тварин. Про професії які пов’язані з тваринами. Діти дізнались чим займаються грумери, кінологи, хендлери, берейтори та ветеринари. А також про те, що домашні тварини можуть бути корисними для людей як анімалотерапевти.

На зупинках квесту діти змагались на кмітливість у вікторинах про собак та кішок, знаходили назви порід собак у сканворді, відгадували породи кішок за описом, виявляли свої знання у тестових завданнях про професії, пов’язані з тваринами та види лікувальної терапії з використанням тварин.

Девізом Всесвітнього дня домашніх тварин вважають мудрі слова з твору Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»: „Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”. Про це було ще раз наголошено учням на завершення заходу.

Переможцем квесту стала команда з назвою „Хаскі”.


О. Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар