30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


30 листопада – Всесвітній день домашніх тварин

Проблеми домашніх тварин у всьому світі дуже схожі, і вирішити їх може тільки людина. Краще, якщо з любов’ю, співчуттям і відповідальністю.

В Україні День домашніх тварин відзначається з 2000 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, хоча, на жаль, поки не затверджений офіційно. Не дивлячись на це, у нас кішок, собак, кроликів, папуг і іншу живність люблять. Щорічно в День домашніх тварин силами громадських, екологічних організацій, освітніх закладів проводиться безліч заходів на тему турботи про домашніх тварин; виставки кішок, собак та інших домашніх улюбленців, конкурси, вікторини та квести, присвячені їм.

Святкування Всесвітнього дня захисту тварин дає багато не тільки домашнім улюбленцям, але і нам, людям. Саме домашні тварини вчать нас любити, допомагати в біді. Загальновідомо, що людина, яка любить тварин не здатна на злобу, жорстокість. Дуже важливе спілкування з домашніми тваринами для виховання дітей і молодого покоління. З їх взаємної любові випливає розуміння про неприпустимість жорстокості, виховується потреба в милосерді та відповідальності, усвідомлення, що домашній вихованець – це щирий друг, а не об’єкт розваги. В цей день люди віддають домашнім тваринам свою турботу, ніжність, ласку, кращий шматочок їжі або улюблений смаколик.

Долучились до відзначення цього Дня і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Для учасників сімнадцятої відпочинкової зміни обласного табору „Арніка”, учнів із Виноградівського та Іршавського районів було проведено масово-виховний захід.

Учням було представлено мультимедійну презентацію про історію виникнення та відзначення Всесвітнього дня домашніх тварин. Про професії які пов’язані з тваринами. Діти дізнались чим займаються грумери, кінологи, хендлери, берейтори та ветеринари. А також про те, що домашні тварини можуть бути корисними для людей як анімалотерапевти.

На зупинках квесту діти змагались на кмітливість у вікторинах про собак та кішок, знаходили назви порід собак у сканворді, відгадували породи кішок за описом, виявляли свої знання у тестових завданнях про професії, пов’язані з тваринами та види лікувальної терапії з використанням тварин.

Девізом Всесвітнього дня домашніх тварин вважають мудрі слова з твору Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»: „Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”. Про це було ще раз наголошено учням на завершення заходу.

Переможцем квесту стала команда з назвою „Хаскі”.


О. Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар