Медіаосвіта є частина освітнього процесу, спрямована на формування в суспільстві медіа-культури, підготовку особистості до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою мас-медіа, включаючи як традиційні (друковані видання, радіо, кіно, телебачення), так і новітні (комп’ютерно опосередковане спілкування, інтернет, мобільна телефонія) медіа з урахуванням розвитку інформаційно-комунікаційних технологій.
29 листопада 2017 року в Житомирському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради відбулося засідання обласної розширеної методичної ради на тему «Науково-методичне та організаційне забезпечення процесу масового впровадження медіаосвіти в закладах позашкільної освіти». В засіданні методичної ради взяли участь директори, методисти та керівники гуртків закладів позашкільної освіти Житомирської області та педагогічні працівники ЖОЦЕНТУМ ЖОР.
Свій досвід виробництва в медіа-освітньому процесі медіа-продукту з метою його подальшого використання в спільноті, на екологічних фестивалях, природоохоронних конкурсах представили, за допомогою Skype-зв’язку колеги із Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру – Геревич Олександр Васильович, директор ЗОЕНЦ та Бокій Людмила Іванівна, завідуюча дитячою екологічною відеостудією.
Вони розповіли присутнім про створення та організацію роботи дитячої екологічної відеостудії «Дивосвіт» на базі ЗОЕНЦ.
Про медіаосвіту (медіаграмотність) як новий напрям в педагогіці, формування медіаграмотності педагогів ознайомила Колеснікова Ірина Василівна, викладач, методист лабораторії методичного забезпечення Комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.
Стадник Оксана Олександрівна, завідуюча інструктивно-методичним відділом ЖОЦЕНТУМ ЖОР розповіла про критичне мислення як здатність аналізувати медіа інформацію та ознайомила присутніх через панель адміністрування зі змістом сайту E-school – безкоштовною платформою створення сайту для позашкільних навчальних закладів та шкіл.
Проблема науково-методичного та організаційного забезпечення процесу масового впровадження медіаосвіти в закладах позашкільної освіти в області викликала великий інтерес присутніх та жваве обговорення теми.
Також, на засіданні методичної ради були обговоренні та затвердженні методичні розробки педагогічних працівників відповідно до плану роботи ЖОЦЕНТУМ ЖОР на 2017 р.
Як підсумок засідання методичної ради були прийняті відповідні рішення.