Оберігаємо амфібій | Національний еколого-натуралістичний центр 19-24 квітня - ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Відділення: «Екології та аграрних наук» *** 19 -24 квітня - ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Відділення: «Хімії та біології» *** 30 квітня – 20 травня - Всеукраїнський форум юних екологів України під час тематичної зміни «Збережемо рідний край» на базі Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія»» (Одеська область) *** 10 -13 травня - Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів INFOMATRIX 2018 *** 10-12 травня - Школа для тренерів із патріотичного виховання *** 11 травня - Розширена Всеукраїнська нарада з теми: «Позашкільна освіта в умовах децентралізації» *** 13 -18 травня - Міжнародний конкурс Intel ISEF 2018 *** 15 травня - Авторська майстерня: «Чарівне малювання», як метод прапівкульного малювання в роботі з дітьми» *** 15-17 травня - Навчальний курс з питань організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, порядку надання першої домедичної допомоги при нещасних випадках в закладах освіти *** 15-17 травня - Всеукраїнський конкурс з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» *** 16-18 травня - Всеукраїнський дитячий фестиваль (з нагоди відзначення 100-річчя позашкільної освіти в Україні) *** 22-24 травня - Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» *** 22-24 травня - Фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» *** 22-24 травня - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (категорія учасників – від 12 до 15 років включно) *** 22-24 травня - Тренінг із патріотичного виховання *** 25 травня - Виїздна методична рада «Дослідництво в позашкіллі» *** 29-31 травня - Фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2018» *** 29-31 травня - Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»


Оберігаємо амфібій

4 квітня 2018 року вихованці гуртків КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» «Лікарські рослини», «Людина і довкілля», «Юні охоронці природи», які працюють на базі Івано-Франківської ЗОCШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка Яворівського району та заповідника «Розточчя», долучилися до практичної природоохоронної акції «Захистимо амфібій на автошляхах», мета якої – збереження земноводних від загибелі на автомобільних дорогах в період їх масових міграцій.

Школярі під керівництвом викладачів та наукових співробітників кафедри зоології ЛНУ ім. Івана Франка (організаторів акції), працівників заповідника «Розточчя» на проблемній ділянці автодороги Івано-Франкове – Жовква на межі заповідника встановлювали вздовж даної траси тимчасові захисні бар’єри, які перешкоджають земноводним вільно виходити на дорогу. Уздовж захисних бар’єрів викопували ямки, закопували відра.

Тварин, які попали в ямки-пастки, школярі виймали, переносили через дорогу та відпускали на іншому боці. Це забезпечує збереження чисельності популяції та дає земноводним можливість завершити міграцію без втрат.

Моніторинг та перенесення тварин через дорогу для завершення міграції до місць їхнього розмноження проводитиметься і надалі.
Акція «Захистимо амфібій на автошляхах» проводиться вперше в Україні в рамках проекту «Смертність амфібій на дорогах Львівщини (Західна Україна) за підтримки Фонду Раффорда.


Чому важливо зберегти амфібій?

Земноводні забезпечують існування інших тварин, оскільки є проміжною ланкою у харчових ланцюгах. Амфібії знищують шкідників рослин на грядках і в садах. Часто влітку можна побачити на грядці ропуху, яка там шукає поживу, чи райку, яка маскується під колір листків, очікуючи на комах.

А чи знаєте Ви, що ропуха сіра з’їдає до 3 тонн комарів?! Це в 65000 разів більше від ваги самої тварини! Одна ропуха за своє життя рятує нас від такої величезної кількості комарів!

Також амфібії приносять естетичне задоволення, адже важко уявити весну без вечірніх жаб’ячих концертів.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар