Оберігаємо амфібій | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Оберігаємо амфібій

4 квітня 2018 року вихованці гуртків КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» «Лікарські рослини», «Людина і довкілля», «Юні охоронці природи», які працюють на базі Івано-Франківської ЗОCШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка Яворівського району та заповідника «Розточчя», долучилися до практичної природоохоронної акції «Захистимо амфібій на автошляхах», мета якої – збереження земноводних від загибелі на автомобільних дорогах в період їх масових міграцій.

Школярі під керівництвом викладачів та наукових співробітників кафедри зоології ЛНУ ім. Івана Франка (організаторів акції), працівників заповідника «Розточчя» на проблемній ділянці автодороги Івано-Франкове – Жовква на межі заповідника встановлювали вздовж даної траси тимчасові захисні бар’єри, які перешкоджають земноводним вільно виходити на дорогу. Уздовж захисних бар’єрів викопували ямки, закопували відра.

Тварин, які попали в ямки-пастки, школярі виймали, переносили через дорогу та відпускали на іншому боці. Це забезпечує збереження чисельності популяції та дає земноводним можливість завершити міграцію без втрат.

Моніторинг та перенесення тварин через дорогу для завершення міграції до місць їхнього розмноження проводитиметься і надалі.
Акція «Захистимо амфібій на автошляхах» проводиться вперше в Україні в рамках проекту «Смертність амфібій на дорогах Львівщини (Західна Україна) за підтримки Фонду Раффорда.


Чому важливо зберегти амфібій?

Земноводні забезпечують існування інших тварин, оскільки є проміжною ланкою у харчових ланцюгах. Амфібії знищують шкідників рослин на грядках і в садах. Часто влітку можна побачити на грядці ропуху, яка там шукає поживу, чи райку, яка маскується під колір листків, очікуючи на комах.

А чи знаєте Ви, що ропуха сіра з’їдає до 3 тонн комарів?! Це в 65000 разів більше від ваги самої тварини! Одна ропуха за своє життя рятує нас від такої величезної кількості комарів!

Також амфібії приносять естетичне задоволення, адже важко уявити весну без вечірніх жаб’ячих концертів.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet