А ми шпаківні будували… | Національний еколого-натуралістичний центр 18-22 березня - Курси підвищення кваліфікації директорів позашкільних навчальних закладів України *** 19-21 березня - ІІ етап Всеукраїнського турніру юних натуралістів *** 19-21 березня - Навчальний екологічний тренінг «Моніторинг стану довкілля» *** 25-29 березня - Весняна сесія у Природничій школі учнівської молоді *** 26-29 березня - Очний тур фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** Упродовж місяця - Методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** 3-4 квітня - Екологічний тренінг «Стан атмосфери та його дослідження» *** 3-5 квітня - Навчальний тренінг з підготовки вчителів біології та педагогічних працівників творчих учнівських об’єднань біологічного профілю до професійної сертифікації *** 9-11 квітня - Всеукраїнський юннатівський природоохоронний рух «Зелена естафета» 2018-2019 н.р. *** 12-13 квітня - ІІ етап Всеукраїнського екологічного конкурсу наукових проектів з охорони довкілля «DreamECO» 2019 *** 16 -18 квітня - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» *** 17-19 квітня - Всеукраїнського педагогічного практикуму для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) «Світ творчості» *** 20 квітня - Всеукраїнський форум «Ранній розвиток дитини-право кожного» *** 23-24 квітня - Тренінг по громадянській освіті за программою «Я - громадянин України» *** 23-24 квітня - Всеукраїнський науково-освітній семінар-практикум за темою: «Еколого-освітня діяльність як запорука збереження біорізноманіття для сталого розвитку» *** 24-26 квітня - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (категорія учасників – від 12 до 15 років включно)


А ми шпаківні будували…

Як розпускалися садки,
До нас весною завітали
Веселі наші співаки.

Г. Бойко

1 квітня відзначається День птахів. Саме цьому дню і був присвячений захід, який проводили члени гуртка ДОЕНЦ «Природа рідного краю» на базі Лиманського навчально-виховного комплексу № 1 (керівник гуртка: учитель-методист Олена Олександрівна Войтенко). Четвертокласники підготували невеликі доповіді про користь, яку приносять птахи людям, про зусилля пернатих у збудуванні гнізд, вигодовуванні пташенят. Діти познайомилися з оповіданням «Вдячний шпак» (за Остапом Вишнею), взяли участь в орнітологічній вікторині «Птахи нашого краю», дуже сподобалося відгадувати загадки про птахів та відтворювати поведінку птахів в грі пантомімі.

Особливу увагу учні приділили роботі наймолодшої учениці в класі, члену гуртку – Нехаєнко Анастасії. Вона разом зі своїм татом виготувала шпаківні – «дерев’яні хатки для шпаків», які ось-ось прилетять з вирію та своїми співами радуватимуть місцевих мешканців. Одну шпаківню учні самостійно намагалися закріпити на дереві. Але не змогли. Та на допомогу знов прийшов татусь Насті – Нехаєнко Олексій Іванович. Він прикріпив шпаківню на високу липу…

Іншу шпаківню було надано на КОНКУРС до Національного природного парку «Святі гори». Всі чекають на результат і бажають Насті перемоги!

Але головні арбітри – це сім’я шпаків. Саме вони співом біля свого нового житла нададуть відмінну оцінку дружній роботі сім’ї Анастасії Нехаєнко.

Тато, допоможи, будь-ласка!

Тепер, доню, допомагай…

Шпаківня готова до заселення

Спробуємо самостійно

Шпачки! Скоріше прилітайте до своєї нової домівки!

 

Войтенко О. О.,

керівник гуртка «Природа рідного краю» ДОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар