Допоможемо пташкам взимку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Допоможемо пташкам взимку

Ось і прийшла довгоочікувана зима. Наші „менші брати”  в цей час чекають на нашу допомогу. Їм важче і важче пережити скорочений світловий день і за цей час знайти та засвоїти їжу. Тому кожного дня ми слідкуємо, щоб годівнички не були порожніми та підсипаємо в них корму.

Тварини готуються до зими по-різному. Багато з них роблять запаси, дехто лягає спати. Деякі птахи відлітають у теплі краї, щоб повернутися назад тільки навесні. А ось доля міських птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості та милосердя людини.

Особливо непросто птахам доводиться, коли випаде білий пухнастий сніг, покриваючи всю землю ошатним покривалом. Під снігом ховаються і небагаті джерела прожитку: розсипані по землі ягоди горобини і глоду, рештки насіння. Саме в цей нелегкий час пернатим співакам необхідна наша допомога. З якою радістю взимку, якщо спостерігати, оточують горобці і синиці годівниці з крихтами, шматочками хліба, пшоном, пшеничною крупою! Допоможіть птахам взимку, тоді влітку вони присвятять вам свої найкращі пісні, з’їдять на ваших городах всіх шкідників сільськогосподарських культур і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше!

Отже, підгодовуючи друзів наших менших, ви рятуєте їх від загибелі і допоможете зустріти їм теплі весняні дні.

Під час проведення еколого – освітніх та практичних природоохоронних заходів Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді прагне залучити юннатів, педагогів, місцеве населення до виготовлення і розвішування годівничок на подвір’ях, біля своїх домівок, в парках, скверах. Відділ екології та природоохоронної роботи щороку бере участь в благородній справі. Не став винятком і цей рік. Гуртківці розвішували годівнички на території закладу, в парку Боздош, де мали можливість зустріти хатнього горобця і сизого голуба, сороку, грака , навіть строкатого дятла, а ось в прирічковому біотопі нарахували 9 видів водно-болотних птахів. Це малий норець, крижень, лебідь шипун, мартин звичайний, лиска, водяна курочка, пронурок. Ця клопітка і відповідальна справа з раннього дитинства прививає любов до пернатих. Годівнички, які майструють юннати, різні за конструкцією і формою, але призначення одне – підгодувати птахів у час морозів і снігів. Цією доброю справою юннати збережуть не одне пташине життя. Такі природоохоронні заходи проведені також в Лазещинській ЗОШ I-IIIступенів із юннатами гуртка “Юні лісівники”.

Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною корисною працею та мелодійними піснями.

Мирослава Копча, в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар