Допоможемо пташкам взимку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Допоможемо пташкам взимку

Ось і прийшла довгоочікувана зима. Наші „менші брати”  в цей час чекають на нашу допомогу. Їм важче і важче пережити скорочений світловий день і за цей час знайти та засвоїти їжу. Тому кожного дня ми слідкуємо, щоб годівнички не були порожніми та підсипаємо в них корму.

Тварини готуються до зими по-різному. Багато з них роблять запаси, дехто лягає спати. Деякі птахи відлітають у теплі краї, щоб повернутися назад тільки навесні. А ось доля міських птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості та милосердя людини.

Особливо непросто птахам доводиться, коли випаде білий пухнастий сніг, покриваючи всю землю ошатним покривалом. Під снігом ховаються і небагаті джерела прожитку: розсипані по землі ягоди горобини і глоду, рештки насіння. Саме в цей нелегкий час пернатим співакам необхідна наша допомога. З якою радістю взимку, якщо спостерігати, оточують горобці і синиці годівниці з крихтами, шматочками хліба, пшоном, пшеничною крупою! Допоможіть птахам взимку, тоді влітку вони присвятять вам свої найкращі пісні, з’їдять на ваших городах всіх шкідників сільськогосподарських культур і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше!

Отже, підгодовуючи друзів наших менших, ви рятуєте їх від загибелі і допоможете зустріти їм теплі весняні дні.

Під час проведення еколого – освітніх та практичних природоохоронних заходів Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді прагне залучити юннатів, педагогів, місцеве населення до виготовлення і розвішування годівничок на подвір’ях, біля своїх домівок, в парках, скверах. Відділ екології та природоохоронної роботи щороку бере участь в благородній справі. Не став винятком і цей рік. Гуртківці розвішували годівнички на території закладу, в парку Боздош, де мали можливість зустріти хатнього горобця і сизого голуба, сороку, грака , навіть строкатого дятла, а ось в прирічковому біотопі нарахували 9 видів водно-болотних птахів. Це малий норець, крижень, лебідь шипун, мартин звичайний, лиска, водяна курочка, пронурок. Ця клопітка і відповідальна справа з раннього дитинства прививає любов до пернатих. Годівнички, які майструють юннати, різні за конструкцією і формою, але призначення одне – підгодувати птахів у час морозів і снігів. Цією доброю справою юннати збережуть не одне пташине життя. Такі природоохоронні заходи проведені також в Лазещинській ЗОШ I-IIIступенів із юннатами гуртка “Юні лісівники”.

Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною корисною працею та мелодійними піснями.

Мирослава Копча, в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар