Про дитячу конференцію лісівників | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Про дитячу конференцію лісівників

Гордістю і прикрасою гір є ліси. Ліс у Закарпатті – єдиний на території України ареал поширення середньоєвропейських лісів. Тут можна зустріти світлі сонячні діброви, тінисті бучини, похмурі величні ялинові та смерекові ліси. Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства за площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. Ліси в області зростають на площі 695,8 тисяч гектарів, а загальний запас деревини складає 207,5 млн куб. м.

Першу лісівничу науково-практичну конференцію на базі Лазещинської загальноосвітньої школи організувала керівниця гуртків Мирослава Дячук. Тема конференції: „Сучасні проблеми лісу”. Учасниками заходу стали вихованці гуртка „Юні лісівники”.

Захід проходив у форматі круглого столу і передбачав цікаву й насичену програму, яка включала у себе пізнавальні інтерактивні завдання, наочні презентації та доповіді юннатів. Виступило 6 юннатів за різними тематиками: Уляна Теміцька рокрила тему “Загальні відомості про ліси України”; Вікторія Шляхтіна – “Проблеми лісового фонду”; Анастасія Салікова – “Висихання лісу та його небезпеки”; Андріана Андрійчук – “Шкідники лісу”; Юліанна Теміцька – “Пожежі в лісі”; Іванна Климпуш – “Відновлення лісу”.

У своїх виступах юннати розглянули актуальні лісівничі проблеми, зокрема: проблеми використання лісових ресурсів України; причини висихання лісів; спалахи шкідників і хвороб лісу, небезпеку виникнення лісових пожеж. Юннати старанно готувалися до виступів, і кожна із доповідей була насичена цікавою інформацією.

ДП „Ясінянське ЛМГ” на учнівській конференції представляла відповідальна за роботу з учнівськими лісництвами інженерка Ярослава Рещук. Цікавинкою для юннатів стало запропоноване лісівницею інтерактивне завдання, під час якого гуртківці серед запропонованих карток із зображенням дерев повинні визначити здорові та пошкоджені екземпляри. Визначивши пошкоджені дерева, діти „ставили діагноз”, вказуючи шкідника чи хворобу, яким вражені рослини.

Наприкінці конференції відбулось активне обговорення вирішення основних проблем лісу, із якоговпевненістю можемо сказати, що основна мета заходу виконана, адже юннати в один голос запевняли, що будуть оберігати ліс. Учасники нагороджені грамотами і подяками за участь у конференції.

Мирослава Дячук, керівниця гуртків, Мирослава Копча, в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар