09 − 12 березня 2021 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) спільно з Громадською організацією «Спілка освітян України», за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу», Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, компаній «DIXI-CENTER» і «2D⁞3D», за сприяння Президії Національної академії наук України, Президії Національної академії педагогічних наук України провели фінальний тур ІІ етапу ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2021» та XІІ національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2021». Інформаційними партнерами виступили: видавництво «Педагогічна преса», електронний дайджест «Техносвіт», журнал «Комп’ютер у школі та сім’ї». Фінал відбувся у дистанційному форматі.
Головні завдання змагань:
виявлення та підтримка обдарованої молоді в галузі розробки програмного забезпечення, технічного устаткування та прикладних рішень для обчислювальних систем;
вивчення пріоритетних напрямів у розробці програмних засобів, попиту на них та пропозицій;
демонстрація технічних інноваційних рішень у галузі інформаційних технологій, розповсюдження авторського програмного продукту, конструкторських ідей тощо;
забезпечення всебічної адресної підтримки розробника складових обчислювальних систем.
Перемогу у змаганнях виборювали 140 авторських програмних і апаратних розробок, з числа понад 150 молодих розробників: учнів та вихованців закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, студентів закладів вищої освіти. Учасники фінальних змагань представили відеозаписи захистів своїх проєктів, на яких продемонстрували власне розробки та в окремих випадках технічну документацію.
Компетентне журі у складі представників НАН України, науково-педагогічних працівників ЗВО, професійних розробників-програмістів і суперфіналістів минулих років зі складу Infomatrix Club досить високо оцінило здобутки молоді, хоча дистанційне проведення змагань не дало змоги розкрити весь потенціал апаратних і програмних продуктів фіналістів. Це стосується і відборів на фінали міжнародних змагань.
Саме тому програмою заходів було передбачено проведення окремого суперфіналу в прямому онлайн-ефірі 25-26 березня, на який відібрано понад 30 авторських розробок. Щодо деталей суперфінального змагання, його учасники будуть поінформовані додатково.
Перебіг змагань широко висвітлювався на сайті Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та в мережі інтернет.