За місяць з 6 квітня по 6 травня 2021 року школярі та їхні родини з усієї України пошили рекордну кількість екоторбинок. Результати другого Всеукраїнського проєкту «Мішечок»: 21 873 учнів з 313 навчальних закладів, 24 областей України пошили 47 269 мішечків, якими тепер користуються в повсякденному житті.
Найбільшу кількість пошили школярі Дніпропетровської, Донецької, Хмельницької, Миколаївської, Сумської областей. Учасники виготовляли торбинки, розмальовували їх, прикрашали аплікаціями, вирізками, орнаментами, створюючи справжні витвори мистецтва. Старші шили торбинки самостійно, меншим допомагали батьки, родичі, а комусь навіть чотирилапі друзі. Мішечки перетворилися в справжній хіт весни.
Проєкт організував Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки. Генеральним партнером ініціативи виступила компанія PepsiCo Україна.
«Дякуємо всім учасникам та координаторам за проявлену соціальну активність, еко відповідальність та креатив. Попри труднощі через уведення дистанційного навчання в частині шкіл цього року Всеукраїнський проєкт «Мішечок» побив минулорічний рекорд. Він вів моду на використання багаторазових торбинок серед учнівської молоді та їх родин, поширив ідею відмови від пластикових пакетів, які не можуть відправлятися на перероблення та лежать на звалищах від 100 до 500 років залежно від типу», – коментує Президент Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» Юлія Мархель.
У межах проєкту відбувся конкурс з індивідуальними та колективними номінаціями. Переможці отримають дипломи, еко та смачні подарунки, Головний подарунок отримає школа, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків, – принтер для сублімаційного друку.
Переможцем конкурсу стала Середня загальноосвітня школа №98 міста Львова, де учні пошили цього року 3160 мішечків.
Координаторка проєкту в школі Перскова Ірина зазначає: «Учням дуже подобаються екоторбинки, створені власними руками, тому вони вже використовують їх у побуті та в якості подарунків. Мішечки не лише практичні та сприяють збереженню довкілля, але й роблять дітей видимими в темну пору доби, що, у свою чергу, зменшує травматизм на дорозі. Багато учнів розмалювали їх на екотематику, зображуючи забруднений ліс, планету та цикл сортування сміття. Тепер їх мішечки промовляють до світу і висловлюють позицію власників щодо збереження довкілля!».
За словами пані Ірини, діти планують продавати мішечки на шкільних та міських ярмарках, проводити флешмоби на екотематику в Інтернеті, просвітницькі акції біля супермаркетів, а у вересні подарувати разом з канцтоварами для школярів з соціально вразливих категорій.
Учасники розгортали цілі кампанії, проєкти, аби мотивувати своє оточення користуватися мішечками в побуті. У школах організовували власні змагання, майстер-класи, проводили виховні години, тематичні уроки. Окрім фото, діти ділилися відео процесу створення торбинки та монтували цілі соціальні ролики. Марта Галабудник підготувала 3-х хвилинний ролик, де описала масштаби проблеми забруднення довкілля пластиковими пакетами та в кінці подала рішення – пошиття мішечків. Баталова Вікторія у своєму відео показала процес виготовлення та прикрашення власного мішечку. Переглянути відео можна на Facebook-сторінці School Recycling World.
Знайти роботи інших учасників можна в соціальних мережах за хештегами #мішечокSRW #schoolrecyclingworld #мішечок.
Хоча конкурс добіг до фіналу, проєкт все ще триває. Команда Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» дякує усім, хто долучився до проєкту та закликає продовжувати шити мішечки та користуватись ними щодня, разом творити нове екологічне майбутнє.
Попереду планується ще багато ініціатив. Підписуйтесь на сторінки організаторів та слідкуйте за новинами. До скорої зустрічі!
Деталі на сайті www.schoolrecycling.org