На Дніпропетровщині проведено обласний семінар для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Дніпропетровщині проведено обласний семінар для директорів закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму

Відповідно до поточного планування комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) 14 лютого 2024 року був проведений обласний cемінар за темою “Позашкільна екологічна освіта 2024: сучасні виклики та рішення”.

Семінар проводився в дистанційному форматі з використанням платформи Zoom за двома модулями – аналітичним та прогностичним.

Учасниками заходу були працівники адміністративного та методичного сектору КЗО “ОЕНЦДУМ”, директори закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму та керівники профільних відділів комплексних закладів позашкільної освіти громад області.

Відкрив семінар директор КЗО “ОЕНЦДУМ” Юрій Педан, який ознайомив присутніх з планом проведення заходу.

В аналітичному модулі працівники методичної ланки КЗО “ОЕНЦДУМ” висвітлили наступні питання:

  • реалізація основних напрямів діяльності в галузі сільського, лісового господарства, квітникарства та озеленення в закладах освіти;
  • робота з обдарованою молоддю в системі профільних ЗПО області та її відображення у річних звітах;
  • узагальнення роботи профільних ЗПО області щодо участі в екологічній та природоохоронній діяльності;
  • аналіз участі СЮН/ЕНЦ області в проведенні організаційно-масової роботи еколого-натуралістичного спрямування;
  • аналіз роботи творчих учнівських об’єднань та динаміка розвитку профільної гурткової мережі профільних ЗПО;
  • узагальнення проведення методичної діяльності закладів позашкільної освіти області за 2023 рік.

В прогностичному модулі розглядалися питання щодо:

  • планування основних напрямів еколого-природоохоронної та дослідницької діяльності в поточному році;
  • пріоритетів у проведенні організаційно-масової роботи з дітьми та учнівською молоддю на обласному та всеукраїнському рівні;
  • програмного забезпечення та планування позашкільного освітнього процесу в ІІ півріччі 2023-2024 навчального року;
  • проведення заходів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників та конкурсів з фахової майстерності;
  • активізації участі обдарованої молоді закладів освіти області в творчих та інтелектуальних конкурсах за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти.

Підсумки семінару підвів Юрій Педан, директор КЗО “ОЕНЦДУМ”. Він акцентував увагу присутніх на сучасних викликах та рішеннях, які стоять перед закладами позашкільної екологічної освіти в 2024 році.

Наприкінці обласного семінару директори профільних ЗПО охарактеризували організацію роботи своїх закладів на початку нового календарного року у контексті сучасних суспільних змін.
Фотографії за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/10tCc_LBk-igiHSh3JjpdKUH4KhL9-u73?usp=sharing
Матеріали доповідачів за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1rjcK_Flhd7E80tFZxP3-EjSdqtlBFFuv?usp=sharing

Заступник директора КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Інна МАЙБОРОДА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet