6-10 червня 2016 року в Національному еколого-натуралістичному центрі на базі Всеукраїнського профільного табору «Юннат» була проведена Всеукраїнська літня Стартап Школа «StartChemist». В роботі Школи взяли участь вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів – учасники всеукраїнських конкурсів хімічного профілю.
Під час роботи Школи учасниками на базі кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під керівництвом кандидата хімічних наук Теребіленко Катерини Володимирівни була проведена лабораторна робота, метою якої стало закріплення практичних навичок хімічний експериментів на прикладі вивчення найбільш характерних властивостей основних класів неорганічних сполук.
Після успішного виконання практичного завдання відбулися бесіди учасників Школи з автором підручників з хімії для загальноосвітніх навчальних закладів, кандидатом хімічних наук Попелем Павлом Петровичем, який розповів про особливості підручників з хімії, деякі проблеми, що виникають при вивченні хімії в школі, відповів на запитання учасників Школи.
Також з учасниками Школи зустрівся декан хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктор хімічних наук Воловенко Юліан Михайлович, який розповів про історію хімічного факультету, видатних вчених, які працювали на хімічному факультеті, сучасний стан обладнання факультету та особливості навчання на хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Кандидат технічних наук Мірошниченко Юлія Сергіївна познайомила учасників Школи з роботою хіміко-технологічного факультету Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, особливостями навчання на хіміко-технологічному факультеті, а кандидат технічних наук Лапінський Андрій Вікторович провів лабораторну роботу по вивченню деяких властивостей природних вод в польових умовах.
Під час роботи Школи була приділена увага виробництву і науковим установам.
При проведенні екскурсії до ТМ”СпецМАШ” – Першого інноваційного підприємства нанотехнологічних розробок, заступник директора заводу, кандидат фізико-математичних наук Семенцов Юрій Іванович розповів про особливі властивості графіту, проблеми створення виробів з графіту, методики отримання нанотрубок та їх властивості. Виробничі процеси викликали велику зацікавленість у учнів.
А на екскурсії до Інституту органічної хімії Національної академії наук України доктор хімічних наук Волочнюк Дмитро Михайлович познайомив учасників Школи з лабораторіями синтезу органічних речовин, сучасним обладнанням для визначення складу та структури органічних речовин, особливостями розробки нових біологічно активних речовин.
За результатами навчання всі учасники Стартап Школи «StartChemist» отримали сертифікати.
Керівництво Національного еколого-натуралістичного центру МОН України висловлює вдячність всім, хто брав участь у роботі Всеукраїнської літньої Стартап Школи «StartChemist»