Звернення лідерів Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Звернення лідерів Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент»

Президенту України
Верховній Раді України
Міністру екології та природних ресурсів України
Міністру освіти і науки України
Громадським екологічним організаціям України

Від лідерів Всеукраїнської дитячої спілки
«Дитячий екологічний парламент»

Звернення

До Вас звертаються лідери Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент» (далі ВДС «ДЕП»). Спілка була заснована у 2000 році і щорічно проводить збори лідерів дитячих парламентів, що діють в обласних, районних, міських позашкільних навчальних закладах. Роботу ВДС «ДЕП» координує Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Основним завданням діяльності ВДС «ДЕП» є зібрання однодумців для навчання та обміну досвідом з природоохоронної та екологічної роботи.

Просимо Вас допомогти нам у вирішенні важливих питань держави в цілому та кожної області, зокрема, які турбують нас тривалий час і вимагають швидкого вирішення.

Нас, як молодь турбує ряд проблем: військово-політичне становище на сході України, екологічна ситуація в регіонах, сортування, переробка та утилізація відходів та сміття, мораторій на продаж української землі.

Основна проблема – це неперервна війна в зоні АТО, завершення якої чекає вся країна. Війна яка забирає таке цінне людське життя, руйнує економіку нашої держави, зорює східні земельні угіддя снарядами та кулями. Ми прагнемо швидкого завершення військового конфлікту.

Ми, юні парламентарі, категорично проти зняття мораторію на продаж українських сільськогосподарських земель. І пропонуємо продовжити мораторій на тривалий час. Ми хочемо, щоб на нашій українській землі були господарями українці, а не європейці, американці та арабські шейхи.

В нашій державі немає жодного діючого сміттєпереробного заводу, а сміттєзвалища катастрофічно переповненні. Грибовицька трагедія, показала нам, що діяти потрібно негайно, що Україна знаходиться на межі екологічної катастрофи. Тому вкрай необхідно будувати сміттєпереробні підприємства. Ми просимо Вас розробити та подати у Верховну раду України відповідні законопроекти щодо утилізації сміття та відходів промисловості в кожному без виключення регіоні.

Також гостро стоїть проблема забруднення водойм викидами промисловості, аграрними підприємствами та стічними водами. Ми вимагаємо запровадження суворої системи штрафів та активнішого контролю та вияву наявних порушень.

Наболіле питання – забруднення повітря промисловими об’єктами та транспортом із двигунами внутрішнього згоряння, тому теж важливо посилити контроль за цими викидами. Значною проблемою є якість палива (бензину, дизельного палива, газу), яке містить велику кількість різних домішок, має погану якість та завищену ціну. Тому пропонуємо ввести суворіший контроль за діяльністю АЗС та переходити до використання екологічних видів палива.

Слід сприяти розвитку альтернативних джерел енергії, частково компенсувати витрати на її придбання та встановлення.

Обов’язковим також є контроль за кількістю і складом внесених мінеральних та органічних добрив, пестицидів, гербіцидів на поля сільськогосподарського призначення.

Просимо заборонити вирубку лісів. Україна із сировинного придатку має стати конкурентоздатним лідером із виробництва товарів з натуральної деревини для європейських країн. В багатьох областях гостро стоїть проблема вирубки лісозахисних смуг. Вони захищають поля від суховіїв, зберігають вологу та є острівками, де наявні рідкісні види рослин і тварин.

Проблемою є і велика кількість бездомних тварин у містах, що є носіями різних інфекційних захворювань. Вирішення проблеми бачимо у достатній кількості державних притулків та ветеринарних лікарнях.

У сфері освіти і науки просимо звернути увагу на:

 • збереження діючих та створення нових позашкільних навчальних закладів в усіх без виключення регіонах України;
 • акцентування уваги на збереженні в шкільних та позашкільних навчальних закладах, особливо у сільській місцевості, навчально-дослідних земельних ділянок, аграрних об’єднань, лісництв, тепличних комплексів;
 • заохочування педагогічних колективів навчальних закладів до створення живих куточків природи, запровадження зовнішнього та внутрішнього озеленення позашкільних установ;
 • сприяти набуттю педагогічними колективами природоохоронного досвіду в єдності з навколишнім середовищем;
 • петицію щодо акредитації коледжів;
 • недостатність загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів у сільській місцевості;
 • наявність та обслуговування шкільних автобусів;
 • покращення якості харчування у школах;
 • збільшення кваліфікаційного рівня вчителів, особливо іноземних мов;
 • запровадження викладання предметів із нахилом на практичне застосування набутих знань;
 • впровадження обміну досвідом та знаннями з учнями інших країн на рівні звичайних загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів.

Ми закликаємо свідомо контролювати правопорушників у сфері екологічних злочинів та винесення справедливих покарань, активно залучати до своїх лав екологічно свідому учнівську та студентську молодь; вести активну пропагандистську природоохоронну роботу.

Майбутнє нашої країни ми бачимо незалежним, екологічно чистим, зеленим та з мирним небом над головою. Давайте зробимо його таким разом задля нас і для майбутніх поколінь!

15.06.2017 р. лідери Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент»

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар