Хмельницький ОЕНЦУМ спільно з групою ентузіастів – місцевих науковців, фотомитців і журналістів та за фінансової підтримки проекту ОДА й засновників закладу забезпечив підготовку до друку і випуск у ТзОВ «Поліграфіст» 2-го видання книги «ХМЕЛЬНИЧЧИНА» з редакційними змінами та доповненнями природничо-краєзнавчого й культурно-історичного змісту, яку натуралісти нині передають безкоштовно для бібліотек в усі загальноосвітні, професійні і позашкільні навчальні заклади області.
Цифровий варіант цього видання книги див. за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B-jinB3gu56DWjBPd0NTR0RSb1E/view .
Варто відмітити, що перше видання книги в минулому році за підсумками обласного літературного конкурсу, проведеного обласною універсальною науковою бібліотекою, було визнане Книгою року, яка користується непересічною популярністю у читачів. А ще вона – гарний подарунок!
«ХМЕЛЬНИЧЧИНА» – яскраво ілюстроване науково-популярне видання про історію, культуру і природу краю, в якому цікаво й змістовно висвітлено славне минуле поліських і подільських земель Хмельницької області, її природні багатства із заповідними територіями, історико-архітектурними пам’ятками національного і світового значення, туристичні маршрути й культурні традиції минулих поколінь та новації сьогодення.
Чільне місце у книзі відведено землякам, які тут народились і жили на цій території в різні часи, присвятили своє життя служінню Вітчизні й своїм самовідданим героїзмом воїна або подвижництвом, творчістю і мистецьким талантом, просвітницьким, науковим та трудовим подвигом прославились і вписали своє славне ім’я золотими буквами в історію області й України. Серед них – знаменитий подільський педагог-натураліст 50-70-х років ХХ століття, орденоносець, Заслужений вчитель школи Української РСР Федір Степанович Бацура і десятки інших знаменитих особистостей краю.
Сподіваємось, що книга «ХМЕЛЬНИЧЧИНА», яку також можна буде знайти й прочитати в електронній бібліотеці юннатів Хмельницького ОЕНЦУМ у цифровому форматі за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5 та на сайті НЕНЦ, стане не лише окрасою усіх бібліотек навчальних закладів, управлінь і відділів освіти області, а й служитиме цікавим джерелом знань про рідний край для підростаючого покоління.
Олена Зотова, методист ХОЕНЦУМ