Екологічний квест до Всесвітнього дня захисту тварин | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Екологічний квест до Всесвітнього дня захисту тварин

Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дату свята, 4 жовтня, вибрано не випадково. Цього дня у 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо.

В той же час, тварини, як і раніше, страждають від людської жорстокості. Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на захист тварин. В останні роки заходи, присвячені цьому дню, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

Не залишаються осторонь і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Щороку в жовтні для юннатів екоцентру проводиться низка заходів, приурочених до Всесвітнього дня захисту тварин: екскурсії до відділу природи краєзнавчого музею, до притулку «Барбос», масово-виховні заходи, конкурс «Мій домашній улюбленець», конкурс плакатів тощо.

Цього року педагоги завітали до дітей, які перебувають у відпочинковому таборі «Арніка». Школярі м. Ужгород і Мукачівського району ознайомилися з історією цього свята, переглянули мультимедійну презентацію «Вимерлі та зникаючі види тварин», взяли участь у  екологічному квесті.

Метою екологічного квесту було виховання відповідальності за братів наших менших, фауну рідного краю, формування екологічної культури.

Під час проходження квесту 5 команд виконували завдання на наступних зупинках:

–                   «Вікторина про домашніх тварин». Відповідаючи на запитання вікторини, діти демонстрували знання особливостей поведінки домашніх тварин.

–                   «Загадки про тварин». Учасники відгадували загадки про тварин, які можуть мешкати в кутку живої природи або вдома.

–                   «Історії з торбинки».  Уявивши себе однією з тварин кутка живої природи, учасники команди розповідали про «свої» характерні ознаки, особливості харчування, спосіб життя. Також діти мали можливість познайомитися ближче із мешканцями кутка живої природи екоцентру, які «завітали» до них у гості: черепахами червоновухою і середньоазіатською, монгольськими піщанками, джунгарськими хом’ячками, морською свинкою і диво-комахами паличниками індійськими.

–                   «Впізнай птахів». На цій зупинці діти демонстрували свої знання щодо орнітофауни Закарпаття.

–                   «Тварини Закарпаття». Представник команди повинен був, крокуючи стежкою із шишок, називати тварин, що мешкають на Закарпатті.

Слід відзначити, що учасники змагань продемонстрували чудові знання щодо тварин, як домашніх, так і диких.

За підсумками конкурсних змагань команди-переможці були нагороджені грамотами ЗОЕНЦ:

за І місце – команди «Лінивці» і «Рись», які набрали максимальні 60 балів;

за ІІ місце – команди «Шиншили» і «Горобчики» – відповідно 55 і 54 бали;

за ІІІ місце – команду  «Ведмедики» – 52 бали.

Підводячи підсумок заходу, директор екоцентру Олександр Геревич побажав дітям, щоб в доросле життя вони вступили знавцями, любителями і, головне, охоронцями природи, адже вона потребує нашого захисту.

Тож давайте не забувати про те, що ми одна велика родина на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар