Екологічний квест до Всесвітнього дня захисту тварин | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екологічний квест до Всесвітнього дня захисту тварин

Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дату свята, 4 жовтня, вибрано не випадково. Цього дня у 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо.

В той же час, тварини, як і раніше, страждають від людської жорстокості. Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на захист тварин. В останні роки заходи, присвячені цьому дню, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

Не залишаються осторонь і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Щороку в жовтні для юннатів екоцентру проводиться низка заходів, приурочених до Всесвітнього дня захисту тварин: екскурсії до відділу природи краєзнавчого музею, до притулку «Барбос», масово-виховні заходи, конкурс «Мій домашній улюбленець», конкурс плакатів тощо.

Цього року педагоги завітали до дітей, які перебувають у відпочинковому таборі «Арніка». Школярі м. Ужгород і Мукачівського району ознайомилися з історією цього свята, переглянули мультимедійну презентацію «Вимерлі та зникаючі види тварин», взяли участь у  екологічному квесті.

Метою екологічного квесту було виховання відповідальності за братів наших менших, фауну рідного краю, формування екологічної культури.

Під час проходження квесту 5 команд виконували завдання на наступних зупинках:

–                   «Вікторина про домашніх тварин». Відповідаючи на запитання вікторини, діти демонстрували знання особливостей поведінки домашніх тварин.

–                   «Загадки про тварин». Учасники відгадували загадки про тварин, які можуть мешкати в кутку живої природи або вдома.

–                   «Історії з торбинки».  Уявивши себе однією з тварин кутка живої природи, учасники команди розповідали про «свої» характерні ознаки, особливості харчування, спосіб життя. Також діти мали можливість познайомитися ближче із мешканцями кутка живої природи екоцентру, які «завітали» до них у гості: черепахами червоновухою і середньоазіатською, монгольськими піщанками, джунгарськими хом’ячками, морською свинкою і диво-комахами паличниками індійськими.

–                   «Впізнай птахів». На цій зупинці діти демонстрували свої знання щодо орнітофауни Закарпаття.

–                   «Тварини Закарпаття». Представник команди повинен був, крокуючи стежкою із шишок, називати тварин, що мешкають на Закарпатті.

Слід відзначити, що учасники змагань продемонстрували чудові знання щодо тварин, як домашніх, так і диких.

За підсумками конкурсних змагань команди-переможці були нагороджені грамотами ЗОЕНЦ:

за І місце – команди «Лінивці» і «Рись», які набрали максимальні 60 балів;

за ІІ місце – команди «Шиншили» і «Горобчики» – відповідно 55 і 54 бали;

за ІІІ місце – команду  «Ведмедики» – 52 бали.

Підводячи підсумок заходу, директор екоцентру Олександр Геревич побажав дітям, щоб в доросле життя вони вступили знавцями, любителями і, головне, охоронцями природи, адже вона потребує нашого захисту.

Тож давайте не забувати про те, що ми одна велика родина на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар