Юннати на екскурсії до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва Павлоградського району Дніпропетровської області | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Юннати на екскурсії до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва Павлоградського району Дніпропетровської області

 

3 листопада 2017 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф., далі КЗО “ОЕНЦДУМ”), з метою обміну досвідом та організації дозвілля юннатів була проведена екскурсія до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва. В екскурсії брали участь гуртківці та педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Учасники побували у дивовижних історичних та природних місцях. Почалась екскурсія на кургані, де було розкопано найбільшу скіфську бабу, що зараз зберігається в історичному музеї м. Дніпра. Потім екскурсовод, Тишкевич Володимир Терентійович, розповів про далекі панські часи та рабську працю простих людей. Діти побачили маєток графа, відвідали лікувальне джерело.

Юннатів вразила алея з віковими дубами, яка, нажаль, страждає від навали відпочивальників та варварського відношення людей до природи.

Юннати побачили найстаріший 580-річний дуб і ніби доторкнулися до глибини віків, зібрали жолуді з дубу, щоб висадити молоді дубочки у себе вдома та в екологічному центрі. Екскурсовод розповів про давні традиції, пов’язані з народженням дитини, коли батько на величезний дуб мав повісити пляшку, перев’язану стрічками, з грошима та солодощами, щоб новонароджений був міцним та дужим, а доросліші діти мали дістати ту пляшку. Також існує ще така традиція – дарувати своєму найкращому другу пару жолудів з побажаннями сили та здоров’я, друг мав стискати жолуді в руці, перебирати їх, енергетично збагачуючись та заспокоюючись.

З героїчним минулим юннати ознайомилися, відвідавши партизанську землянку. Тут діти почули про подвиг партизанів в часи Другої Світової війни.

Далі учасники мали змогу побачити та погодувати зубра в будиночку мисливця. В місті злиття річок Самари та Вовчої юннати почули легенди про назви річок та побачили на власні очі, як дві річки зливаються в одну.

У комунальному закладі “Кочерезький навчально-виховний комплекс “Кочерезька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок” Вербківської сільської ради Павлоградського району дітей запросили до історичного музею. Тут вони із задоволенням слухали екскурсовода, Юрія Володимировича, справжнього фахівця своєї справи. Слухачі поринули у історичну давнину, з цікавістю розглядаючи історичні експонати, деякі з яких навіть дозволили потримати у руках. Перед очима дітей ретроспективно постала історія старовинного козацького с. Кочережки.

Останньою зупинкою екскурсії був сучасний яблуневий сад, розташований на території села Кочережки. Тут юннати ознайомились зі схемою посадки дерев, побачили як відрізняються сорти яблук, відвідали холодильник, де зберігаються зібрані плоди.

Екскурсія подарувала юннатам багато позитивних вражень. Чудова природа рідного краю, історична бувальщина, експонати-артефакти не залишили байдужим нікого з учасників подорожі. Таке звичайне з першого погляду село виявилось дуже цікавим та непередбачуваним. Ось така непізнана дивовижна Україна знаходиться поруч із нами.

Вихованці відчули свою співпричетність до історії рідного краю, сповнилися духом українського народу, його самобутністю, мудрістю, повагою до людей праці, усвідомили себе часткою великої єдиної української родини, відчули власну відповідальність за стан її природи та майбутнє держави.

На кургані

Сучасний яблуневий сад

В краєзнавчому музеї села

У шкільному музеї

Місце злиття двох річок

Годування зубра

Партизанська землянка

Біля вікового дубу

Цілюще джерело

Підготували
керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Крикун Г.В., Кривуля І.Г.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet