Юннати на екскурсії до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва Павлоградського району Дніпропетровської області | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 17-19 серпня 2022 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (змішана форма) *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** вересень-жовтень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення буде додаткове повідомлення) *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Юннати на екскурсії до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва Павлоградського району Дніпропетровської області

 

3 листопада 2017 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф., далі КЗО “ОЕНЦДУМ”), з метою обміну досвідом та організації дозвілля юннатів була проведена екскурсія до Павлоградського районного еколого-натуралістичного центру та Кочерезького лісництва. В екскурсії брали участь гуртківці та педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Учасники побували у дивовижних історичних та природних місцях. Почалась екскурсія на кургані, де було розкопано найбільшу скіфську бабу, що зараз зберігається в історичному музеї м. Дніпра. Потім екскурсовод, Тишкевич Володимир Терентійович, розповів про далекі панські часи та рабську працю простих людей. Діти побачили маєток графа, відвідали лікувальне джерело.

Юннатів вразила алея з віковими дубами, яка, нажаль, страждає від навали відпочивальників та варварського відношення людей до природи.

Юннати побачили найстаріший 580-річний дуб і ніби доторкнулися до глибини віків, зібрали жолуді з дубу, щоб висадити молоді дубочки у себе вдома та в екологічному центрі. Екскурсовод розповів про давні традиції, пов’язані з народженням дитини, коли батько на величезний дуб мав повісити пляшку, перев’язану стрічками, з грошима та солодощами, щоб новонароджений був міцним та дужим, а доросліші діти мали дістати ту пляшку. Також існує ще така традиція – дарувати своєму найкращому другу пару жолудів з побажаннями сили та здоров’я, друг мав стискати жолуді в руці, перебирати їх, енергетично збагачуючись та заспокоюючись.

З героїчним минулим юннати ознайомилися, відвідавши партизанську землянку. Тут діти почули про подвиг партизанів в часи Другої Світової війни.

Далі учасники мали змогу побачити та погодувати зубра в будиночку мисливця. В місті злиття річок Самари та Вовчої юннати почули легенди про назви річок та побачили на власні очі, як дві річки зливаються в одну.

У комунальному закладі “Кочерезький навчально-виховний комплекс “Кочерезька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок” Вербківської сільської ради Павлоградського району дітей запросили до історичного музею. Тут вони із задоволенням слухали екскурсовода, Юрія Володимировича, справжнього фахівця своєї справи. Слухачі поринули у історичну давнину, з цікавістю розглядаючи історичні експонати, деякі з яких навіть дозволили потримати у руках. Перед очима дітей ретроспективно постала історія старовинного козацького с. Кочережки.

Останньою зупинкою екскурсії був сучасний яблуневий сад, розташований на території села Кочережки. Тут юннати ознайомились зі схемою посадки дерев, побачили як відрізняються сорти яблук, відвідали холодильник, де зберігаються зібрані плоди.

Екскурсія подарувала юннатам багато позитивних вражень. Чудова природа рідного краю, історична бувальщина, експонати-артефакти не залишили байдужим нікого з учасників подорожі. Таке звичайне з першого погляду село виявилось дуже цікавим та непередбачуваним. Ось така непізнана дивовижна Україна знаходиться поруч із нами.

Вихованці відчули свою співпричетність до історії рідного краю, сповнилися духом українського народу, його самобутністю, мудрістю, повагою до людей праці, усвідомили себе часткою великої єдиної української родини, відчули власну відповідальність за стан її природи та майбутнє держави.

На кургані

Сучасний яблуневий сад

В краєзнавчому музеї села

У шкільному музеї

Місце злиття двох річок

Годування зубра

Партизанська землянка

Біля вікового дубу

Цілюще джерело

Підготували
керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Крикун Г.В., Кривуля І.Г.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар