Натуралісти провели акцію «Збережемо життя ялинці!» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Натуралісти провели акцію «Збережемо життя ялинці!»

З метою привернення уваги жителів міста до проблеми збереження ялинок напередодні зимових свят, а також пошуку альтернативи живій ялинці Стрийська станція юних натуралістів Львівської області провела акцію «Збережемо життя ялинці». В рамках акції вихованці СЮН та учні ЗНЗ міста прийняли участь у творчому конкурсі «Новорічна композиція», майстер – класах по виготовленні давніх українських атрибутів, а також провели агітаційну роботу серед населення міста.

Конкурс «Новорічна композиція» включав кілька номінацій: новорічний букет, новорічна композиція, віночок, стилізована ялинка, новорічна картина чи колаж та сюжетна композиція. Кращі конкурсні роботи представлені у виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України». Підсумки конкурсу та нагородження переможців відбулося 22 грудня. Далі вони змагатимуться в обласному конкурсі, що проходить у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Всі бажаючі зможуть відвідати міську виставку впродовж зимових свят і переконатись в тому, що створити святкову атмосферу можна і без шкоди для довкілля. Тут кожен на свій смак може знайти альтернативу живій ялинці. І взагалі, хто сказав що ялинка яка прикрашає оселю має мати стовбур, голочки і бути зеленого кольору? Ялинку можна зробити авторською використовуючи найрізноманітніші підручні матеріали – пластикові пляшки, дерев’яні дощечки, олівці, книжки, а також солодощі, бублики, шишки, ялинкові гілки, горіхи, колоски тощо. Тут головне не обмежувати свою фантазію. Ідеї дітей та їхніх педагогів, використання різноманітної техніки і матеріалів просто вражають. Кожен витвір додасть святкового настрою і комфорту у будь – якій оселі. Усі ці роботи, сподіваються їхні автори, надихнуть мешканців міста виготовити власну різдвяну композицію і не купувати живе ялинкове дерево.

У дуже давніх звичаях святкування Різдва у Галичині не було традиції ставити живу ялинку у помешканні. Дерево прикрашали на вулиці, біля будинку. А в оселях вішали «павуків» зроблених із соломи, які звисали зі стелі і оберігали родину. На Різдво у хаті обов’язково ставили дідух як символ добра, врожаю, злагоди і достатку. Про це, та багато інших обрядів та звичаїв розповіла вихованцям Стрийської СЮН та учням 10 класу СЗШ № 10 директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів. Майстер–класи проходили у музеї П. Обаля та філії центральної бібліотеки № 3. Діти виготовляли різдвяні колядники, павука, солом’яних ангеликів.

Кінцевим етапом акції була агітаційна робота. Юннати разом з керівниками гуртків власноруч виготовили агітаційні листівки і як сюрприз – декоровані шишки. Діти роздавали агітаційні листівки і закликали не купувати живих ялинок.

Головною метою акції «Збережемо життя ялинці» – достукатись до стриян, щоб вони перестали купувати живі ялинки і ставити їх дома, адже за відсутності попиту зникає пропозиція. Є маса різних способів, як прикрасити помешкання до свят, тут все залежить від бажання та власної фантазії. А ідей є безліч – вибирай, переймай і твори!» – наголосила директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів.

 

Ліліана Опришко, методист СЮН

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар