Натуралісти провели акцію «Збережемо життя ялинці!» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває набір учнівської молоді різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** Триває Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 03-05 листопада 2020 року відбудеться фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» *** 03-13 листопада 2020 року - Науково-технічний конкурс «Еко-Техно Україна 2021» *** 05-08 листопада 2020 року буде проведено ІІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України *** 07-09 листопада 2020 року відбудеться Всеукраїнська ювілейна естафета "Стежками юннатівського руху" в НЕНЦ *** до 15 листопада 2020 року подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» (заочно) *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 18-20 листопада 2020 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») ***


Натуралісти провели акцію «Збережемо життя ялинці!»

З метою привернення уваги жителів міста до проблеми збереження ялинок напередодні зимових свят, а також пошуку альтернативи живій ялинці Стрийська станція юних натуралістів Львівської області провела акцію «Збережемо життя ялинці». В рамках акції вихованці СЮН та учні ЗНЗ міста прийняли участь у творчому конкурсі «Новорічна композиція», майстер – класах по виготовленні давніх українських атрибутів, а також провели агітаційну роботу серед населення міста.

Конкурс «Новорічна композиція» включав кілька номінацій: новорічний букет, новорічна композиція, віночок, стилізована ялинка, новорічна картина чи колаж та сюжетна композиція. Кращі конкурсні роботи представлені у виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України». Підсумки конкурсу та нагородження переможців відбулося 22 грудня. Далі вони змагатимуться в обласному конкурсі, що проходить у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Всі бажаючі зможуть відвідати міську виставку впродовж зимових свят і переконатись в тому, що створити святкову атмосферу можна і без шкоди для довкілля. Тут кожен на свій смак може знайти альтернативу живій ялинці. І взагалі, хто сказав що ялинка яка прикрашає оселю має мати стовбур, голочки і бути зеленого кольору? Ялинку можна зробити авторською використовуючи найрізноманітніші підручні матеріали – пластикові пляшки, дерев’яні дощечки, олівці, книжки, а також солодощі, бублики, шишки, ялинкові гілки, горіхи, колоски тощо. Тут головне не обмежувати свою фантазію. Ідеї дітей та їхніх педагогів, використання різноманітної техніки і матеріалів просто вражають. Кожен витвір додасть святкового настрою і комфорту у будь – якій оселі. Усі ці роботи, сподіваються їхні автори, надихнуть мешканців міста виготовити власну різдвяну композицію і не купувати живе ялинкове дерево.

У дуже давніх звичаях святкування Різдва у Галичині не було традиції ставити живу ялинку у помешканні. Дерево прикрашали на вулиці, біля будинку. А в оселях вішали «павуків» зроблених із соломи, які звисали зі стелі і оберігали родину. На Різдво у хаті обов’язково ставили дідух як символ добра, врожаю, злагоди і достатку. Про це, та багато інших обрядів та звичаїв розповіла вихованцям Стрийської СЮН та учням 10 класу СЗШ № 10 директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів. Майстер–класи проходили у музеї П. Обаля та філії центральної бібліотеки № 3. Діти виготовляли різдвяні колядники, павука, солом’яних ангеликів.

Кінцевим етапом акції була агітаційна робота. Юннати разом з керівниками гуртків власноруч виготовили агітаційні листівки і як сюрприз – декоровані шишки. Діти роздавали агітаційні листівки і закликали не купувати живих ялинок.

Головною метою акції «Збережемо життя ялинці» – достукатись до стриян, щоб вони перестали купувати живі ялинки і ставити їх дома, адже за відсутності попиту зникає пропозиція. Є маса різних способів, як прикрасити помешкання до свят, тут все залежить від бажання та власної фантазії. А ідей є безліч – вибирай, переймай і твори!» – наголосила директор Стрийської СЮН Оксана Кирилів.

 

Ліліана Опришко, методист СЮН

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар