Проведений місячник національного виховання «Я, родина, Україна» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Проведений місячник національного виховання «Я, родина, Україна»

Відповідно до плану роботи комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради на 2017 рік у грудні проведено місячник національного виховання „Я, родина, Україна”, який організовувався з метою популяризації українських національних традицій, обрядів та ремесел, набуття учнівською молоддю соціального досвіду, успадкування духовних надбань, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування особистісних рис громадян, духовності, фізичної досконалості, моральної, естетичної, правової, екологічної культури.
Для забезпечення високої художньо-естетичної культури, розвитку естетичних потреб і почуттів в кожному навчальному кабінеті оформлено виставку „Тобі, Україно, дари ці несу”, на яку представили вироби, виготовлені в національному стилі. Діти представили на виставку ляльки-мотанки, ляльки з кукурудзяного листя, прикраси з стрічок, вінки з штучних квітів та флористичних матеріалів, композиції з сухоцвітів, картини, вироби з лози.

Діти ознайомились з походженням стародавніх знарядь праці українців, традиціями та звичаями свого народу під час екскурсій в світлицю „Берегиня”.

З метою створення умов для виховання культури спілкування, самореалізації та стимулювання зростання творчого потенціалу гуртківців педагогами проведено майстер-класи: „Українські обереги”, „Виготовлення українського віночка, „Виготовлення ялинкових та різдвяних прикрас із соломи”, „Виготовлення різдвяного віночка”, „Декорування житла до різдвяних свят”, „Виготовлення різдвяних ангелів-охоронців”, „Виготовлення ляльки-мотанки”, „Ангел – охоронець”, „Виготовлення Українського віночка”. Цікаво пройшли бесіди: „Святкова атрибутика українців”, „Україна – єдина держава”, „Бджоли в народних обрядах”, „Тварини-символи України”, „Традиції українців у зимовий період”, „Рослини-обереги рідного краю”, „Традиції і обряди українського народу”, „Квіти в народних звичаях та обрядах”. Педагогами організовано виховні заходи: засідання за круглим столом „Народні українські звичаї та традиції зимового циклу”, гра-подорож „Мій рідний край, моя земля” , родинне свято „Подарунки від Миколая”.

В рамках місячника традиційно пройшов юннатівський ярмарок, а члени гуртка „Юні зоологи” разом з керівником Момотюк Марією Тарасівною показали театралізоване дійство „На гостинах у грудня”, який надав ярмарку національного настрою. Юні майстри представили на ярмарок новорічні сувеніри, народні ляльки, обереги, флористичні композиції, вироби з лози. Юннати частували гостей домашньою випічкою, яку виготовили власноруч.

Завершили місячник національного виховання обласний етап новорічно-різдвяної виставки „Новорічна композиція” та виставка-конкурс „Український сувенір”, у якому взяли участь вихованці гуртків Станції.

Л. Шехтер

(0362) 635029

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар