Свято «Пташина ялинка» відбулось у Чернівецькому ОЦЕНТУМ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Свято «Пташина ялинка» відбулось у Чернівецькому ОЦЕНТУМ

Для гуртківців комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» стало традиційним проведення новорічного свята «Пташина ялинка» саме у святкові дні зимових канікул. Захід щороку проводиться у Центрі з метою вивчення і охорони зимуючих птахів нашого краю. Коли, як не в сніжні та морозні зимові дні вчити дітей доброти, милосердя і уваги до пташиного світу?

Цьому заходу передувала неабияка підготовча робота. Діти за допомогою своїх старших наставників вивчали вірші та пісні. Під час театралізованого дійства усі присутні мали змогу ознайомитися з видовим складом, поведінкою, життям та біологічними особливостями зимуючих птахів рідного краю, завдяки участі в різноманітних конкурсах, іграх та вікторинах: «Впізнай птаха за описом», «Зимуючі і перелітні птахи», «Намалюй пташку», «Відгадай, хто прислав телеграму?», «Півнячі бої», тощо. Юннати із задоволенням брали участь в конкурсах, відгадували загадки про птахів та під час свята навіть виготовили дві годівнички.

На завершення заходу діти в дендрарії Центру підсипали корм, який принесли із собою з дому у раніше і щойно виготовлені годівнички та спостерігали за пернатими «відвідувачами».

Учасники свята «Пташина ялинка» підготували звернення до всіх небайдужих школярів і дорослих із закликом підгодовувати всіх зимуючих птахів нашого краю. В цьому звернені були дані поради, яким кормом варто підгодовувати зимуючих птахів.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але воно має бути не смаженим. Його дуже полюбляють снігурі та синиці. Насіння краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою, адже дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добувати ядро зі шкаралупи.

Просо, пшоно їдять синиці та горобці. Крихти сухого білого хліба – чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства. Сире несолоне м’ясо і сало привабить більшу кількість синиць, дятлів, а також сойок (сіль для птахів дуже шкідлива і може призвести до їх загибелі). Чудово підходить птахам відварена вівсяна крупа, заправлена яким-небудь несмаженим тваринним жиром. Добре підтримують тонус пернатих узимку залишки відвареного рису чи макаронів, багаті на крохмаль. Насіння гарбуза, дині, кавуна підійде для більшості птахів. Ягоди горобини та бузини чудовий корм для дроздів, насіння ясеня – для снігурів. Можна також заготовляти насіння бур’янів, коли воно дозріває (кропиви, кінського щавлю, лободи). Усе це взимку згодиться! Дятли із задоволенням поласують взимку горіхами, які можна викладати прямо на сніг, а яблуками − дрозди, чикотні та сойки.

Узимку такі дрібні птахи, як блакитна синиця, щодня мають з’їдати біля чверті їх власної ваги для того, щоб вижити. Відтак, вони значною мірою залежать від їжі, наданої людьми.

Не всім птахам пощастило мати інстинкти, які дозволяють практично одразу ж «розуміти», що чудернацького вигляду конструкція – це годівничка, в якій знаходиться багато калорійної їжі, і швидко знаходити спосіб діставати її звідти. До таких птахів відносяться, по великому рахунку, тільки синиці і горобці та, можливо, ще снігурі. Іншим відвідувачам годівниць потрібен час, щоб освоїти новий і не звичний харчовий ресурс. Проте практично всі птахи, до спектру харчування яких входять ті корми, якими наповнюється годівничка, здатні з часом навчитися нею користуватися.

Підгодівля птахів узимку має велике значення, адже таким чином ми можемо уберегти їх від загибелі, а влітку вони порадують нас своїм зовнішнім виглядом та співом, віддячать нам, знищуючи шкідників у наших садках і городах.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар