Будівництво звіроферми загрожує національному природному парку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Будівництво звіроферми загрожує національному природному парку

За матеріалами Національної екологічної ради України

 Активісти Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги виступили проти будівництва звіроферми на території майбутнього Національного природного парку “Орільський”.

10 листопада 2014 року у медіа-центрі “ДНЕПР ПОСТ” відбулася прес-конференція, присвячена будівництву ферми з вирощування норки на території, що зарезервована для створення Національного природного парку “Орільський” (Петриківський район, Дніпропетровська область).

На прес-коференції були присутні:

– голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, доктор біологічних наук, професор Грицан Юрій Іванович;

–  член Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, кандидат біологічних наук, доцент Барановський Борис Олександрович;

– член еколого-туристичного об’єднання “Орлан”, кандидат біологічних наук, доцент Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Манюк Вадим Володимирович;

– голова Дніпропетровської обласної організації України Товариства охорони природи Ломакін Павло Іванович;

– виконавчий директор Днепродзержинської громадської екологічної орагнізації “Голос природи” Колишевський Євген.

Національний природний парк “Орільський” планується створити у межах трьох областей України –Дніпропетровської, Харківської та Полтавської. Загальна площа парку – 82,8 тис. га. Територія майбутнього національного природного парку відрізняється високим рівнем біорізноманіття: тут зустрічаються такі рідкісні види як горностай, степовий тхір та річкова видра. Раритетна флора басейну р. Оріль нараховує 117 видів. Серед них 1 вид  занесений до Світового Червоного списку, 2 види – до Європейського Червоного списку та 22 види – до Червоної книги України.

Звіроферма є об’єктом, що становить підвищену екологічну небезпеку, а тому її будівництво поставить під загрозу існування парку. В результаті роботи звіроферми утворюється велика кількість органічних відходів. Хоча розробники впевнені, що сухі відходи будуть складуватися та перетворюватися на компост, спеціалісти стверджують, що відходи хижаків не підходять для удобрювання рослин. До того ж, з поверхневим стоком забруднюючі речовини будуть потрапляти до русла річки Орель та Запорізького водосховища.

За участю фахівців профільних обласних структур, правоохоронних органів та активістів Всеукраїнської екологічної ліги була створена робоча група для розгляду питань, пов’ язаних з будівництвом звіроферми для вирощування норки. Робоча група проаналізувала пакет документів, наданих ТОВ ВБК «Агропромінвест», стосовно зміни цільового призначення земельної ділянки (землевпорядна документація) та виявила ряд порушень, які були визнані компанією-забудовником та підлягають подальшому виправленню, на чому наголошують активісти Всеукраїнської екологічної ліги.

Для уникнення подібних конфліктних ситуацій робоча група рекомендує загальними зусиллями органів влади, науковців та громадськості ініціювати визначення меж територій, зарезервованих для заповідання в натурі, для створенням в подальшому об’ єктів природно-заповідного фонду відповідно до вимог чинного законодавства України. В свою чергу, ТОВ ВБК «Агропромінвест» висловив свою готовність частково фінансувати створення регіонального ландшафтного парку «Петриківський» та в своїй діяльності керуватися вимогами чинного законодавства України.

Крім цього, на засіданні обласної ради було прийнято рішення стосовно фінансування створення національного природного парку «Орільський» на 2015 рік з обласного бюджету.

Голова громадської ради при
Дніпропетровській обласній
державній адміністрації,
голова Дніпропетровської
обласної екологічної асоціації
«Зелений світ» О. В. Аигурець

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар