Весняна сесія учнів обласної Природничої школи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Весняна сесія учнів обласної Природничої школи

З метою пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально обдарованих дітей та молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві 27-28 березня поточного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор – Педан Ю. Ф.) була проведена весняна сесія для учнів обласної Природничої школи (далі – Школа) по секціях: хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, агрономії, ветеринарії, зоотехнії, сучасних біотехнологій, психології і соціології.

Участь в сесії взяли 90 учнів і вихованців закладів загальної середньої і позашкільної освіти з регіонів області: мм. Дніпра, Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Павлограду, Дніпровського, Васильківського, Магдалинівського, Новомосковського, Павлоградського, Солонянського та Томаківського районів.

Весняна сесія проводилася на базі вищих навчальних закладів м. Дніпра: Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпровського державного аграрно-економічного університету та комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичного центр дітей та учнівської молоді”.

Учасникам заходу науковцями ВНЗ були прочитані лекції з методики проведення досліджень сільськогосподарських тварин (викладач Антоненко П. П., професор кафедри клінічної діагностики та внутрішніх хвороб тварин ДДАЕУ, секція ветеринарії та зоотехнії), агротехніки вирощування зернових культур (викладач Котченко М. В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ, секція агрономії), історії виникнення регулярного стилю в ландшафтному мистецтві (секція флористики та зеленої архітектури), проведена практична робота на визначення певних хімічних речовин за допомогою якісних реакцій (секція хімії, викладач Сидорова Л. П., доцент кафедри аналітичної хімії ДНУ ім. О. Гончара). В секції біології і екології прочитана лекція за темою: “Еволюція органів виділення і травлення у безхребетних” (викладач Коломбар Т. М., доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара), а юні екологи вивчали Червону книгу України та заповідні території Дніпропетровщини.

Для учнів секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії була проведена екскурсія до музею анатомії тварин на факультеті ветеринарної медицини Дніпровського державного аграрно-економічного університету, яку провів декан факультету Бібен Іван Андрійович. Майбутні зоотехніки мали змогу ознайомитися з опорно-руховою системою ссавців та аномаліями розвитку різних видів тварин.

Для учнів секції екології та біології була проведена практична робота на тему: “Адаптація рецепторів сенсорних систем” (викладач Хоменко О. М., доцент кафедри фізіології людини і тварин ДНУ ім. О. Гончара), під час яких вони отримали знання про значення сенсорних систем в житті людини та тварин.

Слухачі секції психології активно брали участь у тренінгу: “Комунікативні технології”, де вони розглядали питання взаєморозуміння та взаємодії в процесі спілкування” (викладач Лазаренко В. І., доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ ім. О. Гончара). Дуже сподобалась юним психологам лекція за темою: “Особливість як об’єкт соціологічної науки”. Поняття соціальної мобільності і його зміст”, яку емоційною та з великим захопленням прочитав Ячний А. М., доцент кафедри соціології ДНУ ім. О. Гончара.

Для учнів секції флористики та зеленої архітектури було проведено майстер-клас по виготовленню вітальної листівки до свята Великодня та використанню української символіки у флористиці (викладач Кривуля І. Г., керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”). Також учні прослухали змістовну лекцію за темою: “Порівняльна характеристика спорових та насінних рослин” (викладач Кузьменко М. Б., заступник директора з виховної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”). Активну участь взяли учні в екскурсії по екологічній стежці КЗО “ОЕНЦДУМ”, де вони мали змогу ознайомитись з видовим складом рослин закладу.

Для учнів всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.

Секція Біології

Відвідування музею анатомії тварин ДДАЕУ

Секція психології

Лабораторна робота в секції хімії

Секція ветеринарії і зоотехнії

Лекція в секції флористики та зеленої архітектури

Вітальна листівка до свята Великодня

Т. В. КОНДРАТЬЄВА,

методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар