“Педагогам та юннатам про Карпати” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


“Педагогам та юннатам про Карпати”

Під такою назвою днями на базі Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшов чотириденний весняний конгрес-тур, приурочений сотій річниці позашкіллю. В ньому взяли участь колеги із міста Кам`янське Дніпропетровської області. Спочатку гості ознайомилися з колективом та творчими лабораторіями обласного екоцентру. Адже тут діють гуртки різних природничих профілів, заняття яких проводяться, зокрема, і в учнівському дендропарку, де крім аборигенних порід зростають і екзотичні дерева: сакури, магнолії, гінкго білоба, болотні кипариси, велетенська секвоя та метасеквої. Також окрасою дендропарку є штучна навчально-декоративна водойма, юннатівська пасіка, альпійські гірки. До речі, на одній з них цьогоріч виріс сімейний “двоголовий” тюльпан. Крім того, в ЗОЕНЦ до послуг юннатів і куток живої природи, пташник вольєрного типу та навчально-дослідна земельна ділянка. Особливо зацікавили гостей виїзні форми роботи: літні наметові табори “Орнітолог”, “Юннат” і табір-експедиція “Ойкос”. Із фото на стендах видно, що ойкосівці здійснювали пішохідний маршрут та водний: піднімалися на найвищу гору українських Карпат «Говерлу» та йшли на катамаранах річкою Тиса до кордону з Угорщиною. На жаль, останніми роками табори не працюють.

“У нас, – сказав, розглядаючи турнікети, директор профільного комунального закладу «Флотилія юних моряків і річковиків» Кам`янської міської ради Юрій Кавтеладзе, – краєзнавчим водним подорожам приділяється надзвичайно велика увага.”

Окрім сплаву погляд присутніх зупинився на фото з юними кореспондентами та операторами. Це працює дитяча екологічна студія “Дивосвіт”. Зауважимо, гуртківці екоцентру є частими героями відеоматеріалів, які готують студійці та виставляють в інтернет – мережі. У її знімальних та монтажних павільйонах теж побували учасники конгрес-туру.

Мандрівка навчально-виховним закладом завершились підбиттям підсумків за круглим столом в актовій залі. Під час його засідання колеги обмінювались досвідом практичної робити та обговорювали перспективи розвитку позашкільної освіти. І тут важливо пам`ятати її історію.

“В цьому нам допомагає наш Міжшкільний екологічний музей, він такий єдиний в Україні й має почесні звання “Зразковий” та “Народний” – наголосила на засіданні Антоніна Гаврилюк, директор комунального закладу «Дитячий екологічний центр” міста Кам`янське.

Далі в знак дружби та подальшої співпраці Закарпатські колеги подарували Кам`янському підбірку методичної літератури, випущеної екоцентром, а також саджанця кавового дерева, вирощеного вихованцями разом з методистом відділу біології Олександрою Токарєвою.

Подякувавши, методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Кам`янської міської ради, куратор закладів позашкільної освіти міста Маргарита Бабенко презентувала господарям колоритні сувеніри: вироби, оздоблені петриківським розписом, оберіг із колосків пшениці та ляльку мотанку.

Розписали їх фарбами та виготовили із природного матеріалу
вихованці місцевих «Будинку творчості дітей та юнацтва», директор закладу Ольга Лук`янова та «Станції юних техніків», директор Юлія Пузенко.

А символом дружби між заходом і сходом України стало маленьке деревце модрини, яке спільно висадили педагоги на території Закарпатського екоцентру.

Потім для гостей була організована цікава культурно-пізнавальна програма. Зокрема, вони разом із Аллою Самойловою (завідувач відділу екології та природоохоронної роботи) та Ольгою Величканич ( завідувач відділу біології та дослідно – експериментальної роботи) ознайомилися із старовинним та сучасним квітучим Ужгородом. Відвідали краєзнавчий та етнографічний музеї.

В захваті були від обласної виставки просто неба “Воскресни, писанко!”.

Також сподобалось гостям сходження до Невицького замку Ужгородського району.

Цікаво пройшов виїзд і до українсько-словацького кордону, поблизу якого встановлено пам`ятник воїну-визволителю в другій світовій війні.

За вдячними відгуками колег із Дніпропетровщини травневий конгрес-тур додав їм багато інформації про чудовий Закарпатський край, його фауну і флору, також працьовитих і гостинних людей, креативних педагогів обласного екоцентру, а отже запам`ятається на все життя.

Відділ інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар