„Сміття – ворог, який не спить” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


„Сміття – ворог, який не спить”

Під цією назвою юннати відзначили Всесвітній день вторинної переробки відходів та взяли участь в екоквесті

16 листопада 2018 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з метою активізації уваги громадськості до проблеми вторинної переробки відходів та залучення до практичної природоохоронної діяльності, відділом екології та природоохоронної роботи (завідувач А. В. Самойлова) організовано та проведено масово-виховний захід „Сміття – ворог, який не спить”.

Інформаційна частина заходу стосувалась тих дій, які можуть зробити пересічні громадяни у вирішенні проблеми твердих побутових відходів. Адже вони є головними нагромаджувачами та сортувальниками твердих побутових відходів (ТПВ). Було наголошено на тому, що смітник створено не природою, це результат людської діяльності, і саме людина повинна усвідомлювати наслідки, до яких призводить її безвідповідальність.

Діти дізнались, що вони можуть зробити для вирішення цієї проблеми, а саме:

  • купувати менше непотрібної упаковки;
  • сортувати сміття;
  • скоротити витрати паперу;
  • використовувати повторно порожню тару;
  • намагатися віддати старі речі туди, де вони потрібні;
  • більше ремонтувати (меблі, одяг, прилади тощо);
  • виготовляти, по можливості, компост із харчових відходів.

Сортування сміття дозволяє відправляти вторинну сировину на переробку, а не на полігони, які на сьогоднішній день займають 4 відсотки території України (приблизно така ж територія Карпатських гір). Переробка — це найбільш ефективний метод утилізації відходів, оскільки пластик, скло, метал отримують друге життя, і не повинні скидатися в один контейнер. Це — принцип роздільного сортування сміття.

З метою формування екологічної свідомості та практичних навичок в юннатів з вирішення проблем довкілля, в рамках заходу організовано та проведено квест.

Вихованці ЗОЕНЦ розділились на 6 команд, де кожна отримала маршрут руху по зупинках. Зокрема, на зупинці „Мій внесок для очистки навколишнього середовища”діти малювали плакати та складали гасло. Так дитяча уява і мрії яскраво переносились на аркуш пеперу.

На другій зупинці юннати вчились на практиці сортувати сміття: пластик, папір, скло та природні матеріали.
Також залюбки діти із запропонованих букв складали різноманітні речення й прислів’я на згадану тему.
Граючись в „Лото про сміття”, юннати правильно з`єднували терміни розкладання різних його видів. Тут знадобилась уважність під час презентації, яку юні екологи уважно слухали на початку заходу, і тому із легкістю виконували це завдання.

На п’ятій зупинці юні друзі природи заповнювали таблицю. Для цього необхідно пофантазувати і описати, що можна зробити з різних речей, таких як, приміром, гумові колеса, джинси та петпляшки.

Підсумовуючи екоквест, учасники дійшли висновку, що всі смітники становлять велику небезпеку для природи і людей. Тому є потреба в їх утилізації – сортуванні та вторинній переробці. Це допоможе не тільки зменшити його кількість, а й збереже природні ресурси.

Мирослава Копча,
методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар