„Сміття – ворог, який не спить” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Сміття – ворог, який не спить”

Під цією назвою юннати відзначили Всесвітній день вторинної переробки відходів та взяли участь в екоквесті

16 листопада 2018 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з метою активізації уваги громадськості до проблеми вторинної переробки відходів та залучення до практичної природоохоронної діяльності, відділом екології та природоохоронної роботи (завідувач А. В. Самойлова) організовано та проведено масово-виховний захід „Сміття – ворог, який не спить”.

Інформаційна частина заходу стосувалась тих дій, які можуть зробити пересічні громадяни у вирішенні проблеми твердих побутових відходів. Адже вони є головними нагромаджувачами та сортувальниками твердих побутових відходів (ТПВ). Було наголошено на тому, що смітник створено не природою, це результат людської діяльності, і саме людина повинна усвідомлювати наслідки, до яких призводить її безвідповідальність.

Діти дізнались, що вони можуть зробити для вирішення цієї проблеми, а саме:

  • купувати менше непотрібної упаковки;
  • сортувати сміття;
  • скоротити витрати паперу;
  • використовувати повторно порожню тару;
  • намагатися віддати старі речі туди, де вони потрібні;
  • більше ремонтувати (меблі, одяг, прилади тощо);
  • виготовляти, по можливості, компост із харчових відходів.

Сортування сміття дозволяє відправляти вторинну сировину на переробку, а не на полігони, які на сьогоднішній день займають 4 відсотки території України (приблизно така ж територія Карпатських гір). Переробка — це найбільш ефективний метод утилізації відходів, оскільки пластик, скло, метал отримують друге життя, і не повинні скидатися в один контейнер. Це — принцип роздільного сортування сміття.

З метою формування екологічної свідомості та практичних навичок в юннатів з вирішення проблем довкілля, в рамках заходу організовано та проведено квест.

Вихованці ЗОЕНЦ розділились на 6 команд, де кожна отримала маршрут руху по зупинках. Зокрема, на зупинці „Мій внесок для очистки навколишнього середовища”діти малювали плакати та складали гасло. Так дитяча уява і мрії яскраво переносились на аркуш пеперу.

На другій зупинці юннати вчились на практиці сортувати сміття: пластик, папір, скло та природні матеріали.
Також залюбки діти із запропонованих букв складали різноманітні речення й прислів’я на згадану тему.
Граючись в „Лото про сміття”, юннати правильно з`єднували терміни розкладання різних його видів. Тут знадобилась уважність під час презентації, яку юні екологи уважно слухали на початку заходу, і тому із легкістю виконували це завдання.

На п’ятій зупинці юні друзі природи заповнювали таблицю. Для цього необхідно пофантазувати і описати, що можна зробити з різних речей, таких як, приміром, гумові колеса, джинси та петпляшки.

Підсумовуючи екоквест, учасники дійшли висновку, що всі смітники становлять велику небезпеку для природи і людей. Тому є потреба в їх утилізації – сортуванні та вторинній переробці. Це допоможе не тільки зменшити його кількість, а й збереже природні ресурси.

Мирослава Копча,
методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар