„Сміття – ворог, який не спить” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Сміття – ворог, який не спить”

Під цією назвою юннати відзначили Всесвітній день вторинної переробки відходів та взяли участь в екоквесті

16 листопада 2018 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з метою активізації уваги громадськості до проблеми вторинної переробки відходів та залучення до практичної природоохоронної діяльності, відділом екології та природоохоронної роботи (завідувач А. В. Самойлова) організовано та проведено масово-виховний захід „Сміття – ворог, який не спить”.

Інформаційна частина заходу стосувалась тих дій, які можуть зробити пересічні громадяни у вирішенні проблеми твердих побутових відходів. Адже вони є головними нагромаджувачами та сортувальниками твердих побутових відходів (ТПВ). Було наголошено на тому, що смітник створено не природою, це результат людської діяльності, і саме людина повинна усвідомлювати наслідки, до яких призводить її безвідповідальність.

Діти дізнались, що вони можуть зробити для вирішення цієї проблеми, а саме:

  • купувати менше непотрібної упаковки;
  • сортувати сміття;
  • скоротити витрати паперу;
  • використовувати повторно порожню тару;
  • намагатися віддати старі речі туди, де вони потрібні;
  • більше ремонтувати (меблі, одяг, прилади тощо);
  • виготовляти, по можливості, компост із харчових відходів.

Сортування сміття дозволяє відправляти вторинну сировину на переробку, а не на полігони, які на сьогоднішній день займають 4 відсотки території України (приблизно така ж територія Карпатських гір). Переробка — це найбільш ефективний метод утилізації відходів, оскільки пластик, скло, метал отримують друге життя, і не повинні скидатися в один контейнер. Це — принцип роздільного сортування сміття.

З метою формування екологічної свідомості та практичних навичок в юннатів з вирішення проблем довкілля, в рамках заходу організовано та проведено квест.

Вихованці ЗОЕНЦ розділились на 6 команд, де кожна отримала маршрут руху по зупинках. Зокрема, на зупинці „Мій внесок для очистки навколишнього середовища”діти малювали плакати та складали гасло. Так дитяча уява і мрії яскраво переносились на аркуш пеперу.

На другій зупинці юннати вчились на практиці сортувати сміття: пластик, папір, скло та природні матеріали.
Також залюбки діти із запропонованих букв складали різноманітні речення й прислів’я на згадану тему.
Граючись в „Лото про сміття”, юннати правильно з`єднували терміни розкладання різних його видів. Тут знадобилась уважність під час презентації, яку юні екологи уважно слухали на початку заходу, і тому із легкістю виконували це завдання.

На п’ятій зупинці юні друзі природи заповнювали таблицю. Для цього необхідно пофантазувати і описати, що можна зробити з різних речей, таких як, приміром, гумові колеса, джинси та петпляшки.

Підсумовуючи екоквест, учасники дійшли висновку, що всі смітники становлять велику небезпеку для природи і людей. Тому є потреба в їх утилізації – сортуванні та вторинній переробці. Це допоможе не тільки зменшити його кількість, а й збереже природні ресурси.

Мирослава Копча,
методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар