Юннати відзначили Всесвітній день ветландів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати відзначили Всесвітній день ветландів

Першого лютого в актовій залі Закарпатського екоцентру пройшов масово-виховний захід, приурочений охороні водно – болотних угідь.

„Болота, – сказав на заході директор закладу Олександр Геревич, – за визначенням відомого вченого-натураліста Чарльза Дарвіна – це молодість Землі. Саме ці біотопи багато мільйонів років є важливими компонентами довкілля, оскільки слугують домівкою мільярдам живих організмів, вони є природними фільтрами, які очищають ґрунтові води, перетворюючи на придатні для життя. Саме на ветландах південних країн перезимовуюють пернаті з нашого краю.”

Цей день в календарі позначений 2 лютим. „Цього дня у 1971 році в місті Рамcар, що в Ірані, була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, яка мала міжнародне значення. З тих пір вона носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Рамсарська конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Її назва відображає початкову мету угоди – припинити по – хижацькому знищувати водно-болотні угіддя та зберегти існуючі,” – повідомила юннатам у своїй пізнавальній презентації завідувач відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Алла Самойлова.

З розповіді про цінність водно-болотних угідь та історію виникнення Всесвітнього дня розпочалось юннатівське природоохоронне свято.

Далі вихованці ЗОЕНЦ довідались, що Рамсарську конвенцію підтримало 160 країн світу. Україна ж поповнила Рамсарський список 1 грудня 1991 р. Зараз мережа водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховує більше 30 об’єктів. Серед них і наші Закарпатські, зокрема: озеро Синевир, Долина нарцисів, Чорне багно, Боржавське, Урочище Озірний-Бребенескул, Верхів’я річки Уж, ділянки Карстової печери „Дружба” , Чорний мочар.

Методист відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча підготувала і провела екологічні ігри та конкурс “ Цікавий світ боліт ”. Юннати завзято й активно виконували поставлені перед ними завдання, демонструючи при цьому свої природничі компетентності, набуті в ЗОЕНЦ. Присутні розділились на команди, і кожна відповідала на запитання вікторини про мешканців боліт. Потім йшлося про рослинний світ ветландів, який теж багатий і різноманітний.

Завершились конкурси складанням на швидкість прислів’їв на „болотну” тематику.

Всі учасники свята, змагаючись між собою, впорались із поставленими завданнями і показали свою небайдужість до ветландів.

Підбиваючи підсумки, команди – учасниці за призові місця відзначені грамотами ЗОЕНЦ. А перемога дісталась команді „Дивосвіт болота”.

Також в актовій залі керівниками гуртків до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організована виставка дитячих малюнків та плакатів на тему: „Водоплавні птахи”.

Отож, проведений масово-виховний захід не тільки допоміг вихованцям більше дізнатись про надзвичайно цінні для природи і майбутнього людей водно-болотні угіддя, а й спонукав бути більш свідомими у їх дослідженні, збереженні та охороні.

Мирослава Копча,

методист відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар