Проведено екологічний тренінг «Моніторингові дослідження біорізноманіття: флора та фауна» | Національний еколого-натуралістичний центр ЗВЕРТАЄМО УВАГУ НА ЗМІНИ СТРОКІВ ПРОВЕДЕННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ У ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ РЯДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ, ЗАПЛАНОВАНИХ НА БЕРЕЗЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2020 РОКУ, ЩО ОПРИЛЮДНЕНІ В ЛИСТІ НЕНЦ ВІД 27.03.2020 Р. № 91. СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ *** до 1 червня 2020 року триває прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» (заочно) *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт фіналістів Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2020»


Проведено екологічний тренінг «Моніторингові дослідження біорізноманіття: флора та фауна»

З 5 по 7 лютого Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Інститутом зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, Інститутом ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України та Національним науково-природничим музеєм НАН України (ботанічний музей і зоологічний музей) провели екологічний тренінг «Моніторингові дослідження біорізноманіття: флора та фауна».

Учасниками тренінгів були вчителі природничих дисциплін закладів загальної середньої освіти, завідуючі відділами екології, методисти та керівники творчих учнівських об’єднань екологічного напряму закладів позашкільної освіти з різних областей.

У Національному науково-природничому музеї НАН України педагоги ознайомились зі світовим різноманіттям рослинного і тваринного світу. Науково-пізнавальною, цікавою та захоплюючою була екскурсія від директора ботанічного музею ННПМ НАНУ, доктора біологічних наук Валерія Васильовича Новосада.

Провідні вчені Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України провели навчання «Моніторингові дослідження біорізноманіття: фауна» за темами:

  • Мурашки як об’єкт моніторингу стану екосистем (Радченко Олександр Григорович, доктор біологічних наук, професор);
  • Перетинчастокрилі комахи-запилювачі, визначення різноманіття видів, методики обліку, приваблювання та охорона (Мартинова Катерина Василівна, кандидат біологічних наук);
  • Членистоногі прісних водойм України (Мартинов Олександр Володимирович, кандидат біологічних наук);
  • Визначення птахів у природі. Методики обліку птахів (Домашівський Сергій Володимирович, дослідник Українського центру досліджень хижих птахів).

Також були проведені наукові роз’яснення для учасників еколого-натуралістичного походу «Біощит» за операціями: «Мурашка», «Джміль», «Махаон», «Реміза».

Ботанічна частина тренінгу «Моніторингові дослідження біорізноманіття: флора» на базі Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України розпочалася зустріччю з директором інституту, доктором біологічних наук, членом-кореспондентом НАН України, професором Сергієм Леонідовичем Мосякіним та була представлена темами:

  • Лишайники — індикатори стану довкілля (ліхеноіндикація) (Кондратюк Сергій Якович, доктор біологічних наук);
  • Мікроводорості, загальна характеристика, дослідження та можливості використання (Бурова Ольга Володимирівна, кандидат біологічних наук);
  • Методи дослідження біорізноманіття грибів-макроміцетів (Зикова Марія Олександрівна, кандидат біологічних наук).

Під час екскурсії до Національного гербарію України учасники тренінгу ознайомились з фондами та прийомами оформлення зразків рослин (Шиян Наталія Миколаївна, кандидат біологічних наук).

Для проведення зі школярами практичних робіт з дослідження біологічного різноманіття рослинного і тваринного світу в регіонах педагоги отримали означені методики в електронному вигляді та інтернет-ресурси для ботанічних і зоологічних досліджень.

Після завершення тренінгу усім його учасникам були видані відповідні сертифікати.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар