В Ужгороді пройшов дводенний обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти „Земля – наш спільний дім” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Ужгороді пройшов дводенний обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти „Земля – наш спільний дім”

До обласного центру 25 березня з’їхалися юні природоохоронці з різних куточків Закарпаття, щоб позмагатись за звання „Найкращий колектив екологічної просвіти області” Всього сім команд із Свалявського, Виноградівського, Хустського, Тячівського, Великоберезнянського районів та два колективи з Ужгородщини.

Мета конкурсу – підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних освітніх закладів.

Цьогорічний конкурс „Земля – наш спільний дім” розкривав тему: „Моя мала Батьківщина”, тому його завданнями є: виховання в дітей любові до рідного краю, а також формування в них екологічної культури. Для педагогів це і пошук нових форм, методів і моделей організації еколого-просвітницької роботи з юними природолюбами загальноосвітніх і позашкільних освітніх закладів, залучення учнівської молоді до заходів щодо поліпшення стану довкілля, формування їх життєвих компетентностей у контексті глобальної програми сталого розвитку суспільства.

У конкурсі брали участь команди загальноосвітніх навчальних закладів та закладів позашкільної освіти, які за умовами конкурсу нараховували до 6 осіб, а саме: команда “Екос” – Свалявський район, Стройненська ЗОШ I-III ст.; “Калинка” – Тячівський район, Калинівська ЗОШ I-III ст.; “TERRA KARPATIA” – Ужгородський район, Великолазівська ЗЗСО I-III ст.; “Справжні екодрузі” – Виноградівський район, Чернянська ЗОШ I-III ст., “Вимітайлик” – Великоберезнянський район, Волосянківська ЗОШ I-III ст., “Бриндуша” – Хустський район, Яблунівська ЗОШ I-III ст., “Мураха” – Ужгородський район, Кам’яницька ЗОШ I-III ступенів.

Почесними гостями заходу були запрошені Остап Цапулич з департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Андрій Мигаль к.б.н., доцент кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ та Світлана Шох– член президії ГО “Закарпатське товариство охорони природи ”, яка люб’язно погодилася бути і членом журі.

Урочисте відкриття дводенного заходу розпочалося звучанням гімну України та з виступу юннатів гуртка “Юні охоронці природи ” , керівник І.С. Катрич.

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич у вступному слові привітав учасників конкурсу, підкреслив яку вагому роль в охороні природи відіграють просвітницькі, пропагандистські екологічні акції і побажав командам успіхів у змаганнях.

Ведуча конкурсу А. В. Самойлова, завідувач відділу екології та природоохоронної роботи, представила членів журі II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу „Земля – наш спільний дім” у складі: голова журі – Геревич О.В., директор ЗОЕНЦ; члени журі: Кузьма В.Ю., заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи; Шох С.М., член президії ГО “Закарпатське товариство охорони природи”; Копча М.М. – методист відділу екології та природоохоронної роботи; Кремінь О.І. – завідувач відділу організаційно-масової роботи.

Спочатку всі колективи після жеребкування презентували свої команди, а після виступили з конкурсними програмами.
Згідно з Положенням про Всеукраїнський конкурс “Земля – наш спільний дім” кожній команді надавалось до 5 хвилин для представлення своєї Презентації і до 20 – для виступу з конкурсною програмою. Виступи та презентації команд оцінювалися за такими критеріями: відповідність тематиці конкурсу, якою є „Моя мала Батьківщина”; актуальність та соціальне значення екопроблем; пророблена природоохоронна робота, взаємодія колективів із державними та громадськими природоохоронними організаціями,лісовими, водними господарствами; відтворення та пропаганда народних традицій; висвітлення різнопланових аспектів екології; рівень режисури; виконавська майстерність; естетика костюмів і реквізиту (плакати, малюнки, фотографії, відеоматеріали про природоохоронну роботу і екологічну діяльність колективу); володіння увагою глядача.

Після виступів команд компетентним журі підбивались підсумки. Ввечері для усіх учасників конкурсу педагог Алла Самойлова провела екскурсію містом Ужгород, а також організувала міні Квест “Я люблю і знаю своє місто”, під час якого діти шукали міні-скульптури та робили селфі.

Наступного дня, 26 березня учасники конкурсу завітали в Закарпатський облесний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, де для них було проведено екскурсію творчими лабораторіями екоцентру. Вони із захопленням відвідали відділи екології та біології, дитячу екологічну відеостудію „Дивосвіт”, куток живої природи, пташник вольєрного типу, навчально-декоративну водойму, рокарій. За доброю традицією, на згадку про конкурс та відвідання екоцентру всі дружньо взяли участь у посадці в дендрокуточку саджанців ялини та ялиці.

А на завершення під час урочистого закриття заходу, що проводилося у виставковій залі – найприємніша мить нагородження переможців із врученням грамот та призів. Директор закладу тепло привітав усіх учасників із завершенням конкурсу, подякував педагогам та учням за ту різнобічну, вагому і необхідну для довкілля природоохоронну роботу, яку вони проводять в містах і селах області і, зокрема у своїх навчальних закладах та за активну і креативну участь у цьогорічному конкурсі. До заключного слова приєднався заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма, який звернув увагу на основні аспекти конкурсу, коротко проаналізував виступи команд і зачитав результати. Тож у II (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу „Земля – наш спільний дім” :

 • перше місце виборола команда „Вимітайлик” з Великоберизнянського району, вони і будуть представляти Закарпаття на Всеукраїнському підсумковому етапі конкурсу у місті Суми, керівник колективу Світлана Сергіїївна Кобилич;
 • друге місце посіла команда “Бриндуша” з Хустського району, Яблунівська ЗОШ I-III ступенів;
 • третє місце дісталось команді „Мураха” з Ужгородського району, Кам’яницька ЗОШ I-III ступенів.

Переможці і призери конкурсу нагороджені грамотами ЗОЕНЦ та отримали цінні подарунки, а керівникам, які готували учасників вручено Подяки.

Слід відмітити, всі колективи впоралися з поставленим завданням. Члени журі та учасники конкурсу отримали приємні враження від перегляду виступів активних та позитивних дітей, справжніх природоохоронців краю і співців величної, дивовижної природи своєї маленької Батьківщини – Закарпаття.

Мирослава Копча,

методист відділу екології та природоохоронної роботи;

Люмила Бокій,

зав.відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d