Учасників збору “Золотий нарцис” долина зустріла піком цвітіння квітки з легенди | Національний еколого-натуралістичний центр 31 травня - 20 червня - Всеукраїнський форум юних натуралістів у Міжнародному дитячому центрі «Артек» ***17-20 червня - Всеукраїнський семінар-тренінг для регіональних координаторів програми GLOBE в Україні на тему «GLOBE – 20 років в Україні» *** 17-20 червня - Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту та представників юнацьких секцій. Всеукраїнські GLOBE Ігри – 2019 *** 17-22 червня - Міжнародна олімпіада «GENIUS Olympiad 2019» *** 24-27 червня - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій, присвячений 28-й річниці незалежності України


Учасників збору “Золотий нарцис” долина зустріла піком цвітіння квітки з легенди

Кожного року юні натуралісти Закарпаття збираються на традиційний збір юннатів “Золотий нарцис”, який проходить у Хустській філії поблизу однієї з перлин Закарпаття – знаменитої Долини нарцисів. Цьогоріч захід проходив 11 травня і зібрав більше півсотні юннатів-учасників з Ужгорода, Хуста та Іршавського району.

Ця невеличка ділянка в заплаві річки Хустець є унікальним ботанічним об’єктом Карпатського біосферного заповідника, в якому охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків високогірного нарцису вузьколистого.

За науковими дослідженнями ця чарівна долина – рефугіум з’явилася ще у післяльодовиковий період.

А легенда про долину розповідає, як подарував якось молодий гончар князевій дочці дивну вазу, на якій, наче живі, сяяли білі нарциси. Недогледів князь доньку, спалахнуло між князівною та гончарем палке кохання. Бідним був той хлопець. Князь розлютився і полетіла з гори незвичайна ваза, розбилась на дрібні скалки та всіяла рясним дощем долину, де зустрічались закохані. На ранок, на місці дрібних скалок,розквітли білосніжні нарциси. Так утворилась Долина нарцисів, гарна казка та унікальне за красою місце в Карпатах.

Усі учасники збору мали можливість помилуватись нарцисом вузьколистим та почути цікаві розповіді юннатів-екскурсоводів, гуртківців Хустського районного еколого-туристичного центру учнівської молоді , про історію Долини, її рослинний та тваринний світ, інші рідкісні квіти, занесені до Червоної книги України, які проростають тут.

Збір відкрив директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич. Також вітали учасників збору Василь Регуш – провідний інженер відділу науково-дослідної роботи та міжнародноїспівпраці Карпатського біосферного заповідника; Олександр Навроцький – начальник ПНДВ „Долина нарцисів”; Надія Вербицька – директор Хустського еколого-туристичного центру учнівської молоді; Андрій Мигаль – кандидат біологічних наук, викладач кафедри лісівництва географічного факультету УЖНУ та Світлана Шох – член президії ГО “Закарпатське обласне товариство охорони природи”.

Згідно з програмою збору під час екологічних квестів команди, кожна з 9 юннатів, змагалися на п’яти майданчиках: “Червона книга України”, “Чарівний світ природи України”, “Екотуризм”, “Орнітофауна Закарпаття”, “Допомога туристу”.

А юннати-художники насолоджувались “дотиком” до природи, для них організували пленер.

Всі учасники збору не лише милувалися красотою та ароматом нарцисів, а й обмінялись досвідом роботи, показували кращі свої роботи на виставці, а також змагалися в конкурсах, демонструючи змістовні знання з біології, екології, природознавства, охорони навколишнього природного середовища, обізнаність з проблемами довкілля та шляхами їх вирішення.
За результатами конкурсів команди зайняли такі місця:

І місце – команда “ Переможці ”;

ІІ місце – команда “Орли”;

ІІ місце – команда “Едельвейс”;

ІІІ місце – “Адреналін”;

ІІІ місце – “Захисники природи”;

ІІІ місце – “Крила”.

Переможцями конкурсу юних художників-анімалістів стали:

Гаряча Євгенія 9 клас, вихованка гуртка “Дивосвіт” ЗОЕНЦ (І місце);

Онисько Руслана 6 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи” ЗОЕНЦ (ІІ місце);

Фенцик Айдана 8 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи” ЗОЕНЦ (ІІІ місце);

Лесько Тетяна 5 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи”, м. Хуст (ІІІ місце).

За наслідками перегонів переможці конкурсів нагороджені грамотами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками.


Мирослава Копча,

методист відділу екології

та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар