Учасників збору “Золотий нарцис” долина зустріла піком цвітіння квітки з легенди | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Учасників збору “Золотий нарцис” долина зустріла піком цвітіння квітки з легенди

Кожного року юні натуралісти Закарпаття збираються на традиційний збір юннатів “Золотий нарцис”, який проходить у Хустській філії поблизу однієї з перлин Закарпаття – знаменитої Долини нарцисів. Цьогоріч захід проходив 11 травня і зібрав більше півсотні юннатів-учасників з Ужгорода, Хуста та Іршавського району.

Ця невеличка ділянка в заплаві річки Хустець є унікальним ботанічним об’єктом Карпатського біосферного заповідника, в якому охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків високогірного нарцису вузьколистого.

За науковими дослідженнями ця чарівна долина – рефугіум з’явилася ще у післяльодовиковий період.

А легенда про долину розповідає, як подарував якось молодий гончар князевій дочці дивну вазу, на якій, наче живі, сяяли білі нарциси. Недогледів князь доньку, спалахнуло між князівною та гончарем палке кохання. Бідним був той хлопець. Князь розлютився і полетіла з гори незвичайна ваза, розбилась на дрібні скалки та всіяла рясним дощем долину, де зустрічались закохані. На ранок, на місці дрібних скалок,розквітли білосніжні нарциси. Так утворилась Долина нарцисів, гарна казка та унікальне за красою місце в Карпатах.

Усі учасники збору мали можливість помилуватись нарцисом вузьколистим та почути цікаві розповіді юннатів-екскурсоводів, гуртківців Хустського районного еколого-туристичного центру учнівської молоді , про історію Долини, її рослинний та тваринний світ, інші рідкісні квіти, занесені до Червоної книги України, які проростають тут.

Збір відкрив директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич. Також вітали учасників збору Василь Регуш – провідний інженер відділу науково-дослідної роботи та міжнародноїспівпраці Карпатського біосферного заповідника; Олександр Навроцький – начальник ПНДВ „Долина нарцисів”; Надія Вербицька – директор Хустського еколого-туристичного центру учнівської молоді; Андрій Мигаль – кандидат біологічних наук, викладач кафедри лісівництва географічного факультету УЖНУ та Світлана Шох – член президії ГО “Закарпатське обласне товариство охорони природи”.

Згідно з програмою збору під час екологічних квестів команди, кожна з 9 юннатів, змагалися на п’яти майданчиках: “Червона книга України”, “Чарівний світ природи України”, “Екотуризм”, “Орнітофауна Закарпаття”, “Допомога туристу”.

А юннати-художники насолоджувались “дотиком” до природи, для них організували пленер.

Всі учасники збору не лише милувалися красотою та ароматом нарцисів, а й обмінялись досвідом роботи, показували кращі свої роботи на виставці, а також змагалися в конкурсах, демонструючи змістовні знання з біології, екології, природознавства, охорони навколишнього природного середовища, обізнаність з проблемами довкілля та шляхами їх вирішення.
За результатами конкурсів команди зайняли такі місця:

І місце – команда “ Переможці ”;

ІІ місце – команда “Орли”;

ІІ місце – команда “Едельвейс”;

ІІІ місце – “Адреналін”;

ІІІ місце – “Захисники природи”;

ІІІ місце – “Крила”.

Переможцями конкурсу юних художників-анімалістів стали:

Гаряча Євгенія 9 клас, вихованка гуртка “Дивосвіт” ЗОЕНЦ (І місце);

Онисько Руслана 6 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи” ЗОЕНЦ (ІІ місце);

Фенцик Айдана 8 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи” ЗОЕНЦ (ІІІ місце);

Лесько Тетяна 5 клас, вихованка гуртка “Юні охоронці природи”, м. Хуст (ІІІ місце).

За наслідками перегонів переможці конкурсів нагороджені грамотами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками.


Мирослава Копча,

методист відділу екології

та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet