Україна вперше взяла участь в Регіональній навчальній експедиції GLOBE в Естонії! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Україна вперше взяла участь в Регіональній навчальній експедиції GLOBE в Естонії!

З 3 по 6 серпня в Неліярве (Естонія) відбулася щорічна Регіональна навчальна експедиція GLOBE.

Програма GLOBE – це міжнародна науково-освітня програма, яка об’єднує учнів, вчителів та науковців для дослідження навколишнього середовища та покращення наших знань про Землю як систему.

З 2001 року координатором програми в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (директор – Вербицький Володимир Валентинович, доктор педагогічних наук, професор).

Наразі до програми приєдналися 115 країн світу. В рамках програми проходять як міжнародні, так і регіональні зустрічі, експедиції, кампанії та конкурси. Цього року колектив GLOBE Естонії за підтримки Посольства США та Міністерства освіти і науки Естонії мали змогу запросити делегації з шести країн (Латвія, Литва, Україна, Росія, Фінляндія, Естонія), що складалися з 10 представників, та понад 100 учасників програми з Естонії. Від України подію відвідали найбільш активні учні програми, їх вчителі з Чернігівського, Чернівецького та Полтавського обласних еколого-натуралістичних центрів та заступник координатора програми GLOBE в Україні (Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді).

Протягом чотирьох днів учні навчалися як проводити справжні наукові дослідження за програмою GLOBE, працювати в польових умовах і представляти власні результати. Допомагали їм в цьому вчені з університету Тарту, координатор з наукових питань і технології програми GLOBE Тревіс Андерсен та представник Національного космічного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Брайян Кембелл. Вчителі мали можливість поділитися досвідом з колегами з інших країн та розпочати нові проекти міжнародної співпраці. Експедицію відвідав генеральний директор програми GLOBE доктор Тоні Мерфі, який зазначив, що за останній рік Україна стала активною учасницею програми, про що свідчить проведення кампанії «Вишнева Україна», яка зараз висвітлена на головній сторінці міжнародного веб-сайту програми GLOBE (www.globe.gov). Кампанія залучила більше ніж 600 учнів та збільшила кількість внесених даних з 17 000 до 22 000, а 38 шкіл отримали бронзові, срібні та золоті медалі та висвітлені на науковій дошці визнання GLOBE за внесок у наукові дослідження.

es1

es2

es3

es4

es5

es6

es7

es8

es9

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар