З 4 по 6 червня у Сумській області на базі Гетьманського національного природного парку Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю» був проведений ХІІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів.
Тема збору – «Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій».
Його учасниками стали 37 юних екологів – учнів закладів загальної середньої і позашкільної освіти з числа учасників комплексних науково-дослідних експедицій, походів, польових практик з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської областей.
В урочистому відкритті збору взяли участь та тепло привітали дітей і педагогів директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Павлівна Гробова, директор КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю» Лариса Володимирівна Тихенко, завідувачка відділу екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Тамара Дмитрівна Радченко. Дружню атмосферу на початку роботи створювали художні колективи Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю: зразковий вокальний ансамбль «Росинки» (керівник Любов Баленко), народна дизайн-студія «ART`- eLь moda» (керівник Лариса Ванеєва), хореографічний ансамбль «Пірует» (керівник Олена Сафонова) та вокальний ансамбль «Глорія» (керівник Галина Лисак).
В програмі збору були звіти-презентації команд про проведені протягом року експедиції, походи, польові практики на природоохоронних територіях своєї області, фотовиставка «Біорізноманіття природоохоронних територій свого регіону», а також цікаві пізнавальні екскурсії по місту Суми та місту Тростянець.
Найголовніша подія збору – польові дослідження з теми «Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій» в Гетьманському Національному природному парку.
5 червня – у Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища, під керівництвом науковців природного парку: д.б..н. Сергія Михайловича Панченко і к.б.н. Олега Юрійовича Скляра, а також к.б.н. Тетяни Миколаївни Кузьміної з Сумського державного університету вони відбувалася за трьома темами: «Оцінка запасів Карбону у фітомасі», «Картування біотопів», «Оцінка екологічного стану водойм за макрозообентосом». Кожна команда не лише провела дослідження, а й підготувала презентацію про проведені дослідження.
Керівники команд з областей відзначили найголовніше свято природоохоронців засіданням круглого столу «Виїзні форми екологічної освіти» та поділилися досвідом організації та проведення комплексних екологічних експедицій.
Також багато цікавого та пізнавального для дітей було під час екскурсії «Стежками ботанічного саду «Юннатівський» Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
За результатами проведених досліджень під час польового екологічного практикуму на території Геттьманського національного природного парку, фотовиставки «Біорізноманіття природоохоронних територій свого регіону» та звітів-презентацій про проведені протягом року експедиції, походи, польові практики на природоохоронних територіях своєї області переможцями у загальнокомандному заліку ХІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів стали юні екологи Вінницької (І місце); Сумської та Луганської (ІІ місце); Кіровоградської, Донецької та Запорізької областей (ІІІ місце).