«Смарт вей позашкілля, або стратегічне входження системи закладів позашкільної освіти у нову українську школу» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


«Смарт вей позашкілля, або стратегічне входження системи закладів позашкільної освіти у нову українську школу»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України пропонує для вивчення та впровадження у практичну діяльність методичний матеріал «Смарт вей позашкілля, або стратегічне входження системи позашкільних закладів освіти у нову українську школу».

Цей матеріал базується на таких основних ключових аспектах: «Здоров‘я та добробут», «Підприємливість та фінансова грамотність», «Громадянська активність», «Сталий розвиток та екологічна грамотність».

«Здоров‘я – це не все, але без здоров‘я все інше – ніщо» – так говорить народна мудрість. Здоров‘я – це не лише відсутність хвороб та фізичних дефектів – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя та добробуту. Здоров‘я та добробут – основні джерела щастя, радості та повноцінного життя.

«Якщо хочеш бути багатим, потрібно бути фінансово грамотним» – Роберт Кийосаки. Підприємливість — це не «купи-продай», підприємливості потрібно навчати з дитинства, вона повинна стати частиною шкільної програми. Нова українська школа спільно з системою позашкільних освітніх закладів вважає, що головне завдання нашої освіти – виховати покоління, яке буде підготовленим до реалій майбутнього. Створити «полігон» для ідей, де б дитина могла отримувати ази творчої підприємницької діяльності та навчиться тому, як «вписати» цю творчість в актуальний контекст, знайти потрібну нішу для свого продукту. З цією практикою у підростаючого прокоління виробляється відповідальність за свої рішення і розвиваються навики ситуаційного та критичного мислення, аналізу того, що відбувається.

«Україні не так потрібні патріоти, як добрі громадяни. Які будуть вміти і будуть небайдужими брати відповідальність за себе і свою спільноту, бути чуйними і людяними до своїх співгромадян». – Роман Сербин, історик. Саме такі слова було взято за епіграв до розділу «Громадянська активність». Підростаюче покоління – найбільш активна складова громадянського суспільства. Тому необхідність формування активної громадянської позиції молодого покоління – основне і актуальне завдання нової української школи та системи позашкільних закладів освіти. Молоде покоління необхідно оцінювати як органічну частину сучасного суспільства, що несе особливу функцію відповідальності за збереження і розвиток нашої країни, за спадкоємність її історії і культури, життя старших і відтворення подальших поколінь.

«Ми не успадкували землю у наших батьків – ми взяли її в борг у наших дітей» – В.І. Вернадський. Вже з першого подиху між людиною та довкіллям виникає тісний взаємозв’язок. У далекі часи представлення людства про навколишній світ ще не носили наукового характеру, проте були етичними засадами, правилами етики і моралі. А з часом вони стали джерелами накопичення екологічних знань про світ природи. На думку багатьох авторів лише одних знань недостатньо для вирішення екологічних проблем, необхідно підвищити рівень екологічної свідомості культури, грамотності, обізнаності учнів та вихованців. І починати необхвдно вже – з дошкільного віку.

Більш детальну інформацію щодо методичних матеріалів «Смарт вей позашкілля, або стратегічне входження системи позашкільних закладів освіти у нову українську школу» можна отримати, перейшовши за посиланням.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d